Afyonkarahisar'da Düzenlenen Aile Hekimliği Çalıştayı İle İlgili Basın Açıklaması...

Afyonkarahisar'da düzenlenen Aile Hekimliği Çalıştayı ile ilgili basın açıklaması

Afyonkarahisar'da Düzenlenen Aile Hekimliği Çalıştayı İle İlgili Basın Açıklaması...
16 Ekim 2012 Salı 08:24

ISPARTA TÜRK SAĞLIK-SEN AILE HEKIMLIĞI ÇALIŞTAYI'NA KATILDI.

           Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından Afyonkarahisar'da düzenlenen Aile Hekimliği Çalıştay'ına Isparta’yı temsilen Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Hayati YILDIZ başkanlığında heyet  katıldı.

             Çalıştay'da aile hekimliği sistemi içerisinde aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarının Çalışma şartları , karşılaşılan sorunlar, istenen talepler, tespit edilen eksiklikler, mali, sosyal ve özlük haklarına ilişkin sorunların tespiti yapıldı. Çalıştay'da Aile Hekimleri, Aile sağlığı çalışanları ve Türk Sağlık-Sen'in Şube Başkanlarının katılımıyla oluşturulan gruplarda beyin fırtınası gerçekleştirilerek çözüme yönelik ortak fikirler oluşturuldu. 

              Aile Hekimliği Çalıştayı ile sendikamız Türkiyede önemli bir Işe imza atmış Oldu.
Kurultayın oldukça verimli geçtiğini kaydeden Türk Sağlık-Sen Isparta  Şube Başkanı Hayati YILDIZ " Aile Hekimliği çalıştayı ile sendikamız önemli bir işe daha imza atmış oldu. Sorunlar çözüm önerileri bizzat sistemin içerisinde bulunan çalışanlar tarafından tartışıldı. Çalıştayımız sendika olarak önümüzdeki süreçte Aile Hekimliği ile ilgili tüm çalışmalarımız da bize yol gösterici olacak" dedi. Yıldız ;
             Aile Hekimliği ülkemizde ilk kez  pilot olarak 2004 yılında uygulama olarak hayata geçirildi. 2010 yılında ise tüm illerde uygulanmaya başlandı. Bu süre zarfında Aile Hekimliği sisteminde çalışan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespiti ve çözümü için Türk Sağlık Sen den başka bir emek örgütü çalıştay düzenlememiştir. Sendikamızın Tertiplemiş olduğu bu çalıştayla sistemde görev yapan Aile Hekimleri  ve Hekimlerimizin yanında hizmet veren  sağlık çalışanlarına vermiş olduğumuz önemi ortaya koymuş bulunmaktayız. (Sistemde sağlık hizmeti sunumunda görev yapan sağlık çalışanlarını önemsiyoruz.) Dedi. Başkan Yıldız; sendika olarak aile hekimliğinde isteklerinin, sürdürülebilir bir ücret, İş yükünün hafifletilmesi, daha iyi özlük ve sosyal haklar olduğunu da ifade etti. Toplum gözündeki kötü izlenimin kırılması sorunların iller bazında paylaşılması konularıda dikkate alınarak sendikamız kanalı ile Genel yöneticilere  seslerini duyurmak ve dertlerine çare olmak adına güzel bir çalışma oluşturulmuştur. İlerki süreçte çalışanlarla paylaşmak ve genel bir bildiri  yayınlanmak üzere güzel bir çalıştay yapılmıştır denildi.
                                                                                                             Hayati YILDIZ
                                                                                               Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.