Adli Tıp Çalışanlarının Sorunlarını Bakan Ergin’e İletildi...

Adli Tıp Çalışanlarının Sorunlarını Bakan Ergin’e İletildi

Adli Tıp Çalışanlarının Sorunlarını Bakan Ergin’e İletildi...
01 Şubat 2013 Cuma 09:18

Adalet Bakanı Sadullah Ergin de yaptıkları görev itibariyle Adli Tıp Kurumu çalışanlarının ne kadar önemli bir görevi ifa ettiklerini bildiklerini belirterek, kurum çalışanlarının en iyi şartlarda çalışabilmeleri için kendilerine gelen öneri ve görüşleri önemsediklerini belirtti.

Genel Başkan Metin Memiş, Adalet Bakanı Bakan Sadullah Ergin’e Adli Tıp Kurumunun faaliyet alanı açısından taşıdığı zorluklar ve taşıdığı mesleki riskler nedeniyle diğer kamu kurumlarından farklılık arz eden bir kurum olduğunu belirterek, kurum çalışanlarının son derece zor, stratejik ve yıpratıcı bir görev yürüttüklerine dikkat çekti. Adli Tıp Kurumu çalışanlarının ekonomik ve özlük haklar noktasında yaşadıkları sorunların ve adaletsizliklerin çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydeden Memiş, sendikamız tarafından hazırlanan talepleri Bakan Ergin’e sundu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin de yaptıkları görev itibariyle Adli Tıp Kurumu çalışanlarının ne kadar önemli bir görevi ifa ettiklerini bildiklerini belirterek, kurum çalışanlarının en iyi şartlarda çalışabilmeleri için kendilerine gelen öneri ve görüşleri önemsediklerini belirtti. Bu kapsamda Sağlık-Sen’in görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu kaydeden Ergin, sunulan raporu titizlikle inceleyeceklerini ifade etti.

Ziyarete Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in yanı sıra Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Maden de katıldı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e Sunulan Taleplerimiz:

 Döner sermayenin adil dağılımı için katsayılar yeniden düzenlenip artırılmalıdır.
 Hekimlere, Sağlık Bakanlığı’nda olduğu gibi garanti gelir verilmelidir.
 Döner sermaye ödemelerinde, ek puan verilmesi suretiyle, hizmet yürütümünde başarılı olanlar ödüllendirilmelidir.
 Döner sermaye komisyonunda kurum personelinin tamamı etkin bir şekilde temsil edilmelidir.
 Döner sermaye bordroları personele her ay düzenli olarak ulaştırılmalıdır.
 Adli Tıp Çalışanlarının maaş ve döner sermaye gelirlerinin Adalet Bakanlığında çalışan emsali personelle eşitlemek amacıyla Adli Tıp Kurumunda çalışan personelin ücretlerine acilen iyileştirme yapılmalıdır.
 Kurum tabiplerinin ve diğer çalışanların yer değiştirme ve görevlendirmeleri objektif kurallara bağlanmalı, keyfi uygulamalara son verilmelidir.
 Adalet Bakanlığına bağlı diğer personele yapıldığı gibi Adli Tıp Kurumu personeline de servis imkânı sağlanmalı, servisten yararlanamayanlara ulaşım bedeli verilmelidir.
 Kurum çalışanlarına kreş imkânı sağlanmalıdır.
 Fazla mesai ücretleri yeniden düzenlenmeli, zamanında ve düzenli olarak ödenmeli, fazla mesai akabinde personelin dinlenmesi sağlanmalıdır.
 Çalışma ortamındaki fiziki şartlar iyileştirilmelidir.
 Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları her yıl düzenli olarak yapılmalıdır.
 Adli Tıp Kurumu çalışanlarının ek göstergeleri artırılmalıdır.
 Adli Tıp Kurumu çalışanları fiili hizmet süresi zammından yararlandırılmalıdır.
 Kurum personelinin görev tanımları yapılmalıdır.
 Yurt içi ve yurt dışı hizmet içi eğitimlere ağırlık verilmeli, döner sermayenin kurum payından kurum personelinin eğitimlerine pay ayrılmalıdır.
 Personelin özlük işlemlerinin gecikmeksizin takibi yapılmalıdır.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.