Adana Sameder Eczacıları Buluşturdu

Adana Sağlık Mensupları Derneği (Adana SAMEDER) Eczacılık Günü etkinlikleri çerçevesinde program düzenledi.

Adana Sameder Eczacıları Buluşturdu
24 Kasım 2015 Salı 09:11

Hilton Oteli’nde gerçekleşen programda konuşan Adana SAMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr.Turgay Öngel, eczacıların hastaların teşhisinden tedavisine, reçete edilen ilaçların hastalar tarafından doğru bir şekilde kullanılmasından hastaların şifaya kavuşmasına kadar geçen süreçte çok önemli bir görevde bulunduklarını söyledi.
Eczacıların ilaç ve sağlık danışmanlığı hizmetiyle de tedavi halkasının tamamlanmasına destek olduklarını vurgulayan Öngel, “Eczacılarımızın gerçekleştirdiği bu hizmetler hem halka hem hakka yönelik çok ulvi bir hizmettir. Bunun karşılığı maddi olarak ölçülemez.” dedi.
Adana Sağlık Mensupları Derneği olarak kurulduğu günden bu yana çok önemli faaliyetlere imza attıklarını vurgulayan Öngel, “Biz dernek olarak Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 3 defa sağlık taraması gerçekleştirdik. Toplamda yaklaşık 15 bin civarında hastanın muayenesi yapılıp, tedavileri düzenlendi, 300 civarında cerrahi operasyon yaptık, 150 bin dolardan fazla değere sahip ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu ilaçların toplanmasında bizlere değerli katkılarını esirgemeyen Adana Eczacılar Odası'na teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.” İfadesini kullandı. Yapılan hizmetlerin ekip çalışması olduğunu vurgulayan Öngel, “Bireysel çalışmalar ancak bir noktaya kadardır. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu faaliyetlerimizde hekimler, eczacılar, tibbi mümessiller ve diğer sağlık çalışanları birlikte görev almaktadırlar. Dernek olarak temel düşüncemiz; hangi görüş ve düşünceden olursak olalım, ortak paydalarda buluşarak, bir sinerji oluşturarak tüm insanlığın elinden tutabilmektir. İnanıyorum ki sizlerin katkısı, gayreti ve desteği ile daha birçok projeyi inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. “ ifadesinin kullandı.
Eczacılar Odası eski Başkanı Burhanettin Bulut ise 10 yıl oda başkanlığını yaptığına dikkat çekerek, ”SAMEDER’in yaptığı bu hizmet herkesin yapması ve destek olması gereken hizmet. SAMEDER’in yaptığı hizmetler değerli ve kıymetli hizmetler.” dedi.
Dernekler gönüllük esasına dayalı olduğu için sağlıkçılar için çok daha anlamlı olduğunu vurgulayan Bulut, “Günümüzde hekimlerimizin ve eczacıların yaşadığı sıkıntılar ortada. Hepsi parayla özdeşleştiriliyor. Bizler toplum karşısında sağlık çalışanları olarak bu yaptığınız çalışmalarla anılırsak her halde sorunlarımızı halletmek daha kolay olacaktır. “ şeklinde konuştu.
Adana Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Mürsel Yalbuzdağ ise Adana SAMEDER’in çalışmalarını ve etkinliklerini hayranlıkla izlediklerini söyledi. Yalbuzdağ, “Eczacılar odası olarak da elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. “ ifadesini kullandı.
Programda Eczacılar Odası eski Başkanı Burhanettin Bulut, Uzman Eczacı Akın Yılmaz ve Yusuf Türktan’a Hizmet Ödülü verilirken, Eczacı Mete Çalışkan’a da Vefa Ödülü takdim edildi. Etkinlikte Bedirhan Gökçe de şiir dinletisinde bulundu.
Programa AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, İl Sağlık Müdürü Aytekin Kemik, SGK İl Müdürü Muhammet Gerçek, Ulaştırma Bölge Müdürü Naci Serter, Çevre ve Orman İl Müdürü Nebi Erol Metin, SGK Sağlık İşleri Müdürü Fatih Kayacı, Adana Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Yağcı’nın yanı sıra çok sayıda eczacı katıldı.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.