Açıktan Atama Kurası 13 Şubat'ta Yapılacak..

Sağlık Bakanlığı, 2014 yılı ilk defa ve yeniden açıktan atama kurasını 13 Şubat 2014 Perşembe günü yapacak. Kura başvuruları nasıl yapılacak? Nereye başvurulacak?

Açıktan Atama Kurası 13 Şubat'ta Yapılacak..
14 Ocak 2014 Salı 22:08

Sağlık Bakanlığı, 2014 yılı ilk defa ve yeniden açıktan atama kurasını 13 Şubat 2014 Perşembe günü yapacak.

Sağlık Bakanlığı'nın, 2014 yılı ilk defa ve yeniden açıktan atama kurasıyla ilgili ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik" hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına yerleştirme işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

-KURA BAŞVURULARI PERSONEL BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN YAPILACAK-

Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak. Adaylar PBS üzerinden başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu notere onaylatarak (notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecek) ilan edilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Şubesi Sıhhiye Ankara adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edecekler. Kargo şirketi veya APS ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Sağlık Bakanlığı'na vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacak.

-KURAYA BAŞVURABİLECEKLER-

Kuraya, açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan uzman tabip ve tabipler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Devlet Memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kuranın çekildiği tarih itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan uzman tabip ve tabipler, emekli olan uzman tabip ve tabipler, açıktan (ilk defa veya istifa sonrası) atanmak isteyen ve kura son başvuru tarihi itibariyle mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Devlet Memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan diş tabibi ve eczacılar katılabilecekler. Kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecek.

-ÖZEL SAĞLIK TESİSLERİNDE ÇALIŞANLAR 14 Mart'A KADAR KURUMLARIYLA İLİŞKİLERİNİ KESECEK-

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların, başvuruları geçersiz sayılacak. Başvuruları sehven kabul edilip kura neticesinde herhangi bir tercihine yerleşmiş olsalar bile atamaları yapılmayacak veya atamaları iptal edilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş gününde kurumlarıyla ilişiklerini kesmeleri gerekecek. Özel sağlık tesislerinde çalışanların 14 Mart 2014 tarihi Cuma gününe kadar kurumlarıyla ilişiklerini kesmiş olmaları gerekecek. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atamalarının tebligatında "Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde" yer alan adresleri esas alınacak. Kurada yerleşenlerin kura tarihi itibari ile 1 yıl süreyle açıktan atama kuralarına başvuruları kabul edilmeyecek. Devlet memuru olarak atanabilmek için aranan şartlar ile ilan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek; sehven başvuruları kabul edilip kura ile yerleştirilmeleri sonucu atanmaları halinde yapılan atamaları iptal edilecek. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları kadroları dışında bir kadroya yerleşenler atamaya esas belgelerini atandıkları kuruma teslim edecekler.

-KURA 13 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK-

P.B.S. üzerinden başvuruları 16-23 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru evraklarının son geliş tarihi ise 28 Ocak 2014 Salı günü olacak. Kura 13 Şubat 2014 Perşembe günü yapılacak. Atamaya esas belgeler ise, 14 Mart 2014 Cuma günü gelecek.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.