828 Sayılı Kanun Kapsamında Kurumumuza Yerleşen Adayların Atama İşlemleri Hakkında

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında 25/12/2014 tarihinde açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna yerleştirilmesi yapılanlardan, aşağıdaki belgeler istenmektedir:

828 Sayılı Kanun Kapsamında Kurumumuza Yerleşen Adayların Atama İşlemleri Hakkında
09 Ocak 2015 Cuma 15:25

 
 1. İnternet adresimizde yayınlanan SHÇEK sınavı sonucu Yerleştirme Açıktan Atama Başvuru Formunun (tükenmez ya da dolma kalemle doldurulmuş ve silinti, kazıntı olmayan veya bilgisayarda doldurulmuş) aslı,
  a) Yerleştiği unvanın gerektirdiği öğrenim durumunu gösterir diploma sureti
  b)Diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde ilgili kurumlarca verilen ve daha sonra diploma veya örneğiyle değiştirilebilen geçici mezuniyet belgesinin aslı
  c)Diplomasını kaybedenler için mezun olduğu okuldan alacağı zayi belgesinin aslı
  d)Eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan diplomalarının denkliği, Milli Eğitim Bakanlığı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların denklik belgesinin aslı

  Yukarıda belirtilen eğitim durumunu gösterir belgelerin noter onaylı sureti veya belgelerin aslı ile birlikte diplomalarının arkalı önlü fotokopilerini getirmeleri halinde Kurumumuzca “ASLI GÖRÜLMÜŞTÜR” şeklinde onaylanarak aslı geri verilecektir. Tasdikname kabul edilmeyecek olup, adayın en son bitirdiği okuldan diploma bilgilerini içeren tarih-sayılı okul müdürü tarafından kaşeli ve imzalı resmi yazı teslim etmeleri gerekmektedir.
   
 2. 2 (iki) Adet Fotoğraf (4,5 x 6 cm Ebadında)(Kapalı zarf içerisinde)
 3. Mal Bildirim Beyannamesi (İlgili alanları doldurulmuş ve imzalanmış) aslı
 4. 5. 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesi gereğince Devlet Memuru olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Ancak, bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmalı ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almaları şartıyla Devlet memurluklarına atanabileceklerinden Kazai rüşt kararının aslı veya ilgili kurumdan onaylı sureti,
 5. 6.657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesi gereğince, atamaya esas teşkil etmek üzere, Devlet Memuru olmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporunu yukarıda anılan Yönetmelik hükmü gereği Başkanlığımıza ibraz etmeyenler, bu belgeyi göreve başlayış tebellüğ tarihi itibariyle görev yaptığı yerdeki ilgili birime teslim etmek zorundadır. Atandığı ilin Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, sağlık raporunu sunmadığına dair bir yazı gönderilen adayın (personelin) göreve başlamış olsa dahi ataması iptal edilecektir. (Rapor sunanlardan dahi akıl sağlığının yerinde olmadığına dair ibare bulunanların da atamaları iptal edilecektir.)

Yerleşen adayların, yukarıda sayılan belgeleri 15/01/2015 günü mesai bitimine kadar Kurumumuza bizzat elden veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile (atama işlemlerinin hızlı sonuçlandırılabilmesi ve evrak eksikliklerin tamamlanabilmesi için)  teslim etmeleri gerekmekte olup, belirtilen tarihe kadar evrakları ulaştırmayanların atamaları yapılmayacaktır.

Evrak Teslim Adresi:

Sağlık Mah.Adnan Saygun Cad.No:55 A Blok 2.Kat Atama Daire Başkanlığı

Sıhhiye / ANKARA

 

HATIRLATMALAR:

 • Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin “Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlıklı bölümün 9’uncu maddesine göre, ataması yapılanlardan gerçeğe aykırı belge verenler ya da eksik, yalan, yanlış, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları iptal edilecek ve görevlerine son verilecektir. Ayrıca haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri gereğince Bakanlığımızca yasal işlem yapılacağı, mali bir bedel (maaş gibi) ödenmişse, ödenen bedelin yasal faiziyle birlikte geri alınacağının bilinmesi gerekmektedir.
 • Evraklarını süresi içinde teslim etmeyenlerin atamaları yapılmayacak ve adreslerine bilgi verilmeyecektir.
 • Ataması yapılanların tebligatları için MERNİS’teki adresler geçerli olacaktır.
 • Halen askerlik görevi nedeniyle silâhaltında olanlardan haklarının saklı kalmasını isteyenlerin, yukarıda belirtilen başvuru süresi içinde durumlarını belirtir dilekçeyi Bakanlığımıza göndermeleri ve terhis tarihinden itibaren de 30 (otuz) gün içerisinde atamaya esas olmak üzere istenen belgelerle birlikte Bakanlığımıza bizzat müracaat etmeleri halinde durumları incelenecektir.

İlgililere ilanen duyurulur.

Mal Bildirim Formu

SHÇEK Bilgi Formu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.