5 Unvana İlişkin 15 Temmuz 2014 Net Maaş Miktarları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak, kamu kurum ve kuruluşlarında Hizmetli, Memur, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni ve Uzman (kariyer olmayan) unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık net maaşları Temmuz ayında değişmeyecek.

5 Unvana İlişkin 15 Temmuz 2014 Net Maaş Miktarları
10 Temmuz 2014 Perşembe 10:52

Devlet memurlarının mali ve sosyal haklarına 2014 yılı için sadece 1 Ocak tarihinden geçerli olarak brüt 175 TL zam yapılmış ve yıl içerisinde maaşlarda ilave bir artış yapılmaması kararlaştırılmıştı.


Öte yandan, 2014 yılı ilk 6 aylık dönemine ilişkin enflasyon artışının %5,70 olarak gerçekleşmesi, Devlet memurlarının büyük bir kısmının maaşına 2014 yılında yapılmış olan zammın 6 ay içerisinde tamamen erimesine neden oldu.


Bu itibarla, kamu çalışanlarının bazılarının aylık net maaşları konusunda bilgi vermesi bakımından, memurunyeri.com olarak seçtiğimiz 5 kadro unvanındaki Devlet memurunun tahmini hizmet yılları ile derece/kademelerine göre 15 Temmuz 2014 aylık net maaşları konusunda yaptığımız hesaplamada şu sonuçlara ulaşılmıştır.


5 unvandaki Devlet memurunun 15 Temmuz 2014 net maaşı


NOT:


**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.


**Çalışılan kurumdan kaynaklı yan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.


**%15 Gelir Vergisi oranına göre hesaplama yapılmıştır.


**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.


**Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.


**Tabloda hizmet süreleri 6 yıldan az olanların, 30.09.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.


**Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir. 
memurunyeri.com
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.