4C'lilerin 4B'ye Geçişinin Sorunları

4BC - Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'da sosyal medya hesabı twitter üzerinden 4C'lilerin geçiş sürecinde yaşanan

4C'lilerin 4B'ye Geçişinin Sorunları

 Genel Başkan KONCUK sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; "4C'li personelin yıllarca beklediği kadro sorununun çözüme kavuşturulduğu müjdesinin 696 sayılı KHK ile açıklanmasının ardından gözler işlemlerin tamamlanmasına çevrilmişti. Ancak 4C'lilerin 4B'li kadroya geçirilmesi kararının ardından cevap bekleyen birçok soru ve konu ortaya çıktı. Bu soru ve sorunların yüksek sesle dillendirilmeye başlamasının ardından sendikalar da konuya duyarsız kalmadılar. 

 4C'nin 4B yapılması kararı büyük sevinç yaratmıştır, ancak bu geçiş esnasında bazı soruların cevabı hala bulunmuş değildir. En büyük soru hangi ünvanla 4B'ye geçiş yapılacağı hala belli değildir. DPB'nin çalışma yaptığını ve Maliye Bakanlığının onayına sunulduğunu biliyoruz.

Maliye Bakanlığındaki durum nedir henüz net bir bilgimiz yok. Ünvan problemi ile birlikte 4C'nin 4 B içinde yeni bir problem adacığı olmamasına dikkat edilmelidir, artık şu cümleyi kurmak istemiyoruz, 4C iken 4B'li yapılan 4 C'liler!4C konusunda gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gerekse DPB'nin samimiyetini biliyoruz, umarız aynı samimiyeti Maliye Bakanlığından da görürüz ve yeni problemleri tartışmaya devam etmeyiz.Tabi ki , 4B'ye 4A kadrosu talebimiz saklıdır.

4C'de gerek Çlş. ve Sos. Güvenlik Bakanlığı gerekse DPB'nin samimiyetini biliyoruz, umarız aynı samimiyeti Maliye Bakanlığından da görürüz ve yeni problemleri tartışmak zorunda kalmayız.Tabi ki , 4B'ye 4A kadrosu talebimiz saklıdır, bu talebimiz tüm 4B'liler için devam edecektir." 

diyerek konunun takipçisi olduklarını dile getirdi.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması