4924'lere 8 Sene Önceki Sınav Puanıyla Atama Yapılacak

4924'lerin YENİ GÖREV YERLERİ BELİRLENİYOR

4924'lere 8 Sene Önceki Sınav Puanıyla Atama Yapılacak
11 Ocak 2012 Çarşamba 02:03

4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli personelden, 1, 2, 3 ve 4 üncü hizmet bölgesindeki il’lerimizde çalışmakta iken pozisyonları iptal edilenler, anılan Kanunun 7 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca 5 ve 6 ncı hizmet bölgesindeki il’lerimizde çalışmak üzere, 16 – 18 Ocak 2012 tarihleri arasında www.yenipbs.saglik.gov.tr veya www2.yenipbs.saglik.gov.tr internet adreslerindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS)  üzerinden tercihlerini yapabilecektir. Başvuru süresi, 18 Ocak 2012 Çarşamba günü saat 18:00’de sona erecektir.

1- Boş sözleşmeli personel pozisyonlarının birim ve unvanlara göre dağılımını gösterir liste 16 – 18 Ocak 2012 tarihleri arasında http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup pozisyonu iptal edilenler, bu listeden beş farklı tercih yapacaktır.

2- Tabip, uzman tabip, diş tabibi ve eczacı pozisyonlarına, noter tarafından kurayla; diğer pozisyonlara, sözleşmeli personelin istihdamına esas olan sınav puanı dikkate alınarak, puan üstünlüğüne göre noter tarafından yerleştirme yapılacaktır.

3- Sözleşmeli personel, görev yerinin bağlı bulunduğu il sağlık müdürü, il sağlık müdür yardımcısı, personel şube müdürü veya notere onaylattığı PBS başvuru formunu, 23 Ocak 2012 Pazartesi günü saat 18:00’den önce Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü’nde olacak şekilde APS veya kargo ile gönderecektir. Hiçbir durumda, elden evrak teslim alınmayacaktır. Başvuruların Bakanlığımıza ulaşıp ulaşmadığı PBS üzerinden takip edilecektir.

4- PBS üzerinden kesinleştirilmeyen, kesinleştirildiği halde süresi içinde Bakanlığımıza intikal etmeyen, başvuru sahibinin imzası olmayan, onaylanmamış başvurular ve tercih yapmayanlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu durumda olanların, yerleştirme ve göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

5- Kura, 26 Ocak 2012 Perşembe günü  (yer ve saati daha sonra duyurulacaktır) noter tarafından yapılacak olup kura sonucu aynı gün http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.