4924'e Geçiş Hakkında Duyuru

Geçen hafta yaptığımız haberde acil servislerde çalışan doktorlara müjde demiştik. İşte o müjdenin ayrıntıları belli oldu.

4924'e Geçiş Hakkında Duyuru
08 Mart 2015 Pazar 20:34

 Geçen hafta yaptığımız haberde acil servislerde çalışan doktorlara müjde demiştik. İşte o müjdenin ayrıntıları belli oldu.

TKHK Duyurusu ;

Genel Sekreterliklerden Kurumumuza gelen taleplerden, kadrolu çalışan tabip ve uzman tabiplerin 4924 sayılı Kanuna göre sözleşmeli statüye geçiş işlemlerinde tereddütler yaşandığı anlaşıldığından, aşağıda belirtilen hususlarda açıklama yapılması gerekli
görülmüştür.


1- Kadrosu sadece Kurumumuza bağlı hastanede bulunan personelin sözleşmelistatüye geçiş talebi değerlendirilebilecek olup,  kadrosu Kurumumuza bağlı hastanede olmayanların talebi değerlendirmeye alınmayacaktır.

2- Eğitim görevlisi, başasistan, uzman tabip ve tabip unvanında Devlet memuru olarak çalışmaktayken bu Kanun çerçevesinde sözleşmeli personel statüsüne geçenler, sözleşmelerinin bitiminde istekleri halinde 657 sayılı Kanunun ilgili hükümlerine göre söz konusu statüye geçerken çalıştığı il emrindeki Kurumumuza www.personelsaglik.net ait boş Devlet memurluğu kadrolarına naklen atanırlar. Ancak, durumlarına uygun kadronun bulunmaması ve ilgilinin talebi halinde Kurumumuzun uygun göreceği il emrindeki Bakanlığa ait boş Devlet memurluğu kadrolarına naklen atanırlar.


3- Kurumumuza bağlı Eğitim ve Araştırma hastanelerinde eğitim görevlisi ve başasistan olarak görev yapan hekimlerin, vize cetvelindeki pozisyonlardan “uzman tabip” unvanında sözleşmeliye geçişleri yapılabilecektir. (Kurumumuza vize edilmiş sözleşmeli eğitim görevlisi ve başasistan pozisyonu bulunmamaktadır.)


4- 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Birlik emrinde sözleşmeli yönetici olarak görev alanların anılan Kanuna göre sözleşmeli statüye geçiş yapabilmeleri için başvuru aşamasında talepleri alınabilecek olup, ancak atama sırasında 663 sözleşmelerini feshederek kadrolu görevlerine dönmeleri gerekmektedir.


5- Kadrosu Kurumumuza bağlı hastanede olup, 5258 sayılı Kanuna göre aile hekimliğine geçen hekimlerin de sözleşmeli statüye geçiş yapabilmeleri için başvuru aşamasında talepleri alınabilecek, ancak atama sırasında aile hekimliği sözleşmelerini feshederek kadrolu görevlerine dönmeleri gerekmektedir.

6- Uzman Tabip (İlk ve Acil Yardım) unvan/branşında çalışan kadrolu personelin ÇKYS/İKYS den sözleşmeli statüye geçişi, 4601 (acil tıp) branş kodu seçilerek yapılacaktır. İlgililere Duyurulur.


06.03.2015
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.