4.b'ye Geçemeyen Vekiller İçin Başvuru

4.B'ye Geçemeyen Vekiller İçin Başvuru

4.b'ye Geçemeyen Vekiller İçin Başvuru
25 Kasım 2011 Cuma 08:08

 02.11.2011 tarihli ve 28103 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin geçici 11 inci maddesiyle;657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 86 ncı maddesine göre çalışan vekil ebe/ hemşirelerin, aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilmesine imkân tanınmıştır.

Bu kapsamda, vekil ebe/hemşire olarak en az 03.11.2010 tarihinden beri çalışmakta olan ve 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyanlardan 01.12.2011 tarihi saat 24.00 a kadar yazılı olarak başvurmaları istenmiştir.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN; Yıllardır verdiğimiz mücadele sonunda çıkartılan KHK kararnamede 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 86. maddesine göre çalıştırılan vekil ebe-hemşireler 4/B sözleşmeli kadrosuna atanmıştır. Vekil Ebe ve Hemşirelerin kadroya alınması çok olumlu bir gelişmedir şeklinde ifade eden ERÖZGÜN, Bir yıldan daha fazla bir süredir Vekil Ebe ve Hemşire olarak çalışan fakat son on iki ay içinde çalıştıkları yerlere kadrolu sağlık personeli atanmasından dolayı İl Sağlık Müdürlüklerince işten çıkartılmış ve daha sonra bazıları tekrar göreve alınmış. bazıları ise göreve alınmamıştır. Bu haksızlıkların da giderilmesi gerekmektedir dedi.

ERÖZGÜN; “yıllarca Vekil Ebe ve Hemşire olarak çalışan fakat son on iki ayın bazı kısımlarında giriş – çıkış yaptırılan veya göreve tekrar başlatılmayanların da evraklarının alınarak mağdur edilmemesi noktasında Sağlık Bakanlığı’na resmi yazı ile başvuru yaptık” dedi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.