4/b'li Sağlık Personeli Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Hakkında Duyuru

4/B Sözleşmeli Personelin Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Hakkında Duyuru

4/b'li Sağlık Personeli Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Hakkında Duyuru
31 Ocak 2012 Salı 20:33

4/B Sözleşmeli Personelin Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Hakkında Duyuru

Pozisyonunun vizeli olduğu il’de fiilen en az bir yıl çalışmış olan Bakanlığımız 4/B sözleşmeli personeli, eş durumu nedeniyle il’ler arası yer değişikliği başvurularını; 06 – 10 Şubat 2012 tarihleri arasında www.yenipbs.saglik.gov.tr veya www2.yenipbs.saglik.gov.tr internet adreslerinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS)  üzerinden yapabilecektir. Başvuru süresi, 10 Şubat 2012 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.

Boş sözleşmeli personel pozisyonlarının il’lere ve unvanlara göre dağılımını gösterir liste http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilmiştir. 
 
Eş durumu nedeniyle il’ler arası yer değişikliği talebi mevzuata uygun olanlar, talep ettikleri il’in boş pozisyonlarından birine noter tarafından kura ile yerleştirilecektir.

Eş durumu nedeniyle il’ler arası yer değişikliği başvuruları ve yapılacak işlemler konusunda aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür:

1- Pozisyonunun vizeli olduğu il’de fiilen en az bir yıl çalışmış sözleşmeli personelden; 

a) Kamu personeli olan eşinin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunduğunu,

b) Eşinin; Sağlık Bakanlığı’nda stratejik, kadrolu, 4/B sözleşmeli veya 4924 sayılı Kanun’a tabi personel olarak çalıştığını,

belgeleyenler, görev yaptığı pozisyon unvanıyla aynı niteliği taşıyan boş pozisyon ilan edilmiş olması kaydıyla, eşinin görev yapmakta olduğu il’e yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.

2- 4/B sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken aile hekimliği uygulamasına geçenler, aranan şartları taşımaları kaydıyla eşinin görev yapmakta olduğu il’e yer değişikliği talebinde bulunabilecektir. Bu personelden, eş durumu nedeniyle yer değişikliğine hak kazananlar, aile sağlığı elemanı hizmet sözleşmelerini feshederek, yeni yerlerinde 4/B sözleşmeli personel olarak göreve başlayabilecektir.

3- Hizmet süresinin hesabında; 14 Mart 2012 tarihi itibariyle fiilen bir yıl çalışma esas alınacak, hizmet sözleşmesinin 8 inci maddesindeki izin süreleri, hafta sonu ve resmi tatil günleri ile aile sağlığı elemanı olarak aile hekimliği uygulamasında geçen hizmet süreleri fiili çalışma sayılacaktır. 

4- Sözleşmeli personel, EK-1’de sayılan belgeleri ilgili birim amirine onaylattığı PBS başvuru formuna ekleyerek, 15 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 18.00’den önce Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü’nde olacak şekilde APS veya kargo ile gönderecektir. Hiçbir durumda, elden evrak teslim alınmayacaktır. Personel, başvurusunun Bakanlığımıza ulaşıp ulaşmadığını PBS üzerinden takip edecektir.

5- PBS üzerinden kesinleştirilmeyen, kesinleştirildiği halde süresi içinde Bakanlığımıza intikal etmeyen, başvuru sahibinin imzası ve ilgili birim amirinin onayı bulunmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

6- Personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği talepleri, Bakanlığımızca ilgili mevzuata göre incelenecek, talebi uygun olanların listesi, uygun olmayanların gerekçesiyle birlikte listesi, kura tarihi ve diğer hususlar http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.


 

İLANEN DUYURULUR
31/01/2012 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.