4/b Sözleşmeli Personeller De Kadro İstiyor

Belediye Çalışanlarının Kadro Verilmesi için çalışmalara başlanırken,Binlerce 4/b Sözleşmeli Sağlık Personelleri de Kadro İstiyor..

4/b Sözleşmeli Personeller De Kadro İstiyor
09 Kasım 2012 Cuma 11:15

 Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmalar sendikamızı bir kere daha haklı çıkarmış ve kurulduğumuz günden bu yana personel istihdamlarının sözleşmeli olarak yapılmasının yanlış olduğunu farklı şekillerde istihdam edilen personele aynı işi yaptırırken farklı istihdam modellerinden doğan farklı ücret ve özlük haklarının ödenmesinin adaletsiz olduğunu bunun yerine tüm kamu sağlık çalışanlarının 657 saylı kanunun 4/A maddesine göre istihdam edilmeleri gerektiğini ısrarla savunduklarını” belirtti.

Erözgün, yaptığı açıklamada, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışmaların bir an önce tamamlanmasını talep etti.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, 2011 yılının Haziran ayında bazı sözleşmeli kamu görevlilerinin kadroya geçirildiğini hatırlatarak; ancak Vekil ebe ve hemşireler, Aile sağlığı elemanları ve 4/C’liler gibi pek çok sözleşmelinin kapsam dışında kalması adil olmamıştı dedi.

Kapsam dışında kalan sözleşmeli sağlık personelin kadroya geçirilmesi için ısrarla talepte bulunduklarını ifade eden Erözgün, şu ifadeleri kullandı:

Tüm Sağlık-Sen olarak mücadelemiz ve talebimiz, kamu kesimi başta olmak üzere, tüm ülkede istihdam mantığının güvenceli ve sürekli hale getirilmesidir. Günübirlik uygulamalarla yapılan iyileştirmeler, sorunun geneline yönelik bir çözüm getirmemektedir. Belediyelerde çalışan sözleşmeli personeller başta olmak üzere istisnasız tüm sözleşmelilerin kadroya alınıp, sözleşmeli personel çalıştırılması uygulamasına son verilmek suretiyle, yüz binlerce çalışanın sorunlarının kalıcı olarak çözülmesini talep ediyoruz.”

”Dört gözle kadro bekleyen Vekil Ebe ve Hemşireler, 2011 yılından sonra alınan 4/B li sözleşmeliler, 4/C liler ve aile sağlığı elemanları kadro tahsisinde unutulmamalıdır. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici, vekil ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması uygulaması son buluncaya kadar mücadelemiz sürecektir. Biz 2012 yılını kadro mücadele yılı olarak ilan etmiştik. Sonuç alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Hak verilmez alınır. Sağlık çalışanlarının haklarını alıncaya kadar mücadeleye ara vermeden devam edeceğiz “

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.