4/b Sözleşmeli Personelin Elindeki Tek Tayin Hakkı Da Elinden Alındı...

4/B sözleşmeli personelin elindeki tek tayin hakkı da elinden alındı.

4/b Sözleşmeli Personelin Elindeki Tek Tayin Hakkı Da Elinden Alındı...
29 Kasım 2012 Perşembe 12:15

Yayınlanan yönetmeliğin 1. maddesine aynı hizmet bölgesi ibaresi eklendi.
Yayınlanan  yönetmelik eki:

Kurum İçi Yer Değişikliği
Karşılıklı yer değişikliği

Madde 6- (Değişik madde: 23/03/2010 tarihli ve 96201 sayılı Bakan Onayı)
(1) (Değişik ibare: 15/10/2012 tarihli ve 24425 sayılı Bakan Onayı) Aynı unvan ve hizmet niteliklerine sahip pozisyonda çalışan personelin il içi veya aynı hizmet bölgesindeki il’ler arası karşılıklı yer değişikliği;
a) Pozisyonlarının vizeli olduğu il’de fiilen en az bir yıl çalışmış olmaları,
b) Görev yaptıkları yerin İl Komisyonu’na, karşılıklı yer değişikliği yapacakları personelin açık kimliği ve görev yerini de belirterek üstleri vasıtasıyla yazılı talepte bulunmaları,
kaydıyla yapılabilir.
(2) Fiilen bir yıllık çalışma süresinin hesabında, ilgili mevzuat uyarınca verilen izinler ile hafta sonu ve resmi tatil günleri fiili çalışma sayılır.
(3) İl içi karşılıklı yer değişikliği talepleri İl Komisyonu tarafından, il’ler arası karşılıklı yer değişikliği talepleri ise ilgili il Komisyonları arasında koordinasyon sağlanarak, karara bağlanır. Karşılıklı yer değişikliği uygun olanların görev yerlerine ilgili komisyonlarca bilgi verilir.
(4) Karşılıklı yer değişikliğine ilişkin görevden ayrılış ve göreve başlayış işlemleri, Müdürlüklerce eş zamanlı olarak İKYS üzerinden gerçekleştirilir. Bu şekilde görev yeri değişen personel ile yeniden sözleşme imzalanarak takip eden ayın sonuna kadar Bakanlığa bilgi verilir.
(5) İl içinde karşılıklı yer değişikliği gerçekleşen personel, bir yıl geçmedikçe yeniden il içinde karşılıklı yer değişikliği talebinde bulunamaz. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.