4/b Sözleşmeli Diş Tabibi Alımı Göreve Başlama İşlemleri..

4/B Sözleşmeli Diş Tabibi Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında

4/b Sözleşmeli Diş Tabibi Alımı Göreve Başlama İşlemleri..
20 Mayıs 2013 Pazartesi 19:58


T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı

Sayı :47907256

Konu : 4/B Sözleşmeli Diş Tabibi Alımı

......... VALİLİĞİNE

(Halk Sağlığı Müdürlüğü)

Kurumuımıza bağlı hizmet birimlerinin diş tabibi ihtiyacını karşılamak üzere 16 Mayıs 2013 Perşembe günü noter tarafından kura düzenlenmiş, kura sonuçları (http://yonetim.sb.gov.tr) internet adresinde ilan edilmiştir.

Bu kapsamda, Kurumumuza ait pozisyonlara yerleşen adaylara ilişkin bilgiler Kurumumuzca ÇKYS/İKYS’ye aktarılacak, bu bilgilere Sicil - İşlemler - Karar/Onay Sonucu Ayrılış/Başlayış Bilgileri Girişi menüsünden T.C. Kimlik Numarasıyla erişilecektir.

Adayların, göreve başlama talepleriyle ilgili başvurularını almak üzere Halk Sağlığı Müdürlüğü başvuru komisyonları teşekkül ettirilecek olup, ilgili komisyonlarca göreve başlama işlemleri hakkında aşağıdaki hususlara uyulacaktır;

1. Adayların göreve başlama işlemlerine ilişkin başvuruları 22 Mayıs - 05 Haziran 2013 tarihleri arasında ilgİli komisyonlar tarafından alınacaktır. Adayların, bu süre zarfında İstenen belgelerle birlikte ilgili komisyonlara şahsen başvurmaları gerekmektedir.

2. Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Katıun. 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

3. Adayların, (Ek-I )'de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 05 Haziran 2013 tarihi mesaî bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen mazeret durumları hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurulur kabul edilmeyecektir.

4. Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evraklarını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

5. Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlaütamayacak durumda olanlar da, başvuru evraklarını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belcesiyle birlikte Başkanlığımıza başvurmaları halinde, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla yerleştirildikleri hizmet birimlerinde göreve başlatılacaktır.

6. Adayların atanma şartlarım taşıyıp taşımadıkları ilgili komisyonlar tarafından, 15 Nisan 2013 tarihinde internet sayfasında yayımlanan ilan metnindeki nitelik ile şartlar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek—1)' de yer alan "Açıklama ve Uyarılar dikkate alınarak tespit edilecektir.

7. Atanma şartlarını haiz olduğu tespit edilenler, 5510 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılarak göreve başlatılacak, atanma şartlarını haiz olmayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı bilgi verilecektir.

8. Atanma şartlarım taşıyanlar için, son göreve haşlama tarihi 07 Haziran 2013 günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

9. Sigortalı işe giriş bildirgeleri, ilgili mevzuatta belirtilen süre içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na teslim edilecektir.

10. Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olan adaylar, bu durumlarım 05 Haziran 2013 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 06 Ağustos 2013 tarihi aşılmamak kaydıyla. raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

11 .Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 05 Haziran 2013 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla. doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren en geç iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

12.3. 8. 10 ve II inci maddelerde belirtilen sürelerin aşılması durumunda, adaylar yerleştirmeden doğan haklarını kaybedeceklerdir.

13. Göreve başlatılacak sözleşmeli personel için hizmet sözleşmesinin dökümü, ÇKYS>Sicil>İşleınler>Karar/Onay Sonucu Ayrılış/Başlayış Bilgileri Girişi menüsünden alınacaktır. ÇKYS'den alınmayan sözleşmeler kullanılmayacaktır.

14. Adaylardan: başvuru yapmayan, başvuru yapıp sözleşme imzalamaya gelmeyen, atama şartlarını taşımamaları sebebiyle göreve başlatılamayan, hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle daha sonra göreve başlayacak durumda olanlara ilişkin bilgiler, Karar/Onay Sonucu Ayrılış/Başlayış Bilgileri Girişi menüsündeki “Kişi Görevine Başlamadı ” bölümünden, gerekli açıklama bilgisi yazılarak en geç 10 Haziran 2013 tarihi mesai bitimine kadar kayıt altına alınacaktır.

15. Atama şartlarını taşıyanların hizmet sözleşmeleri, Başkanlık adına Halk Sağlığı Müdürleri tarafından İmzalanacaktır.

16. Göreve başlatılan sözleşmeli personelin ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanacak, sigorta primlerinin işveren ve personel hisselerine ait (%)'lerinin ödenmesinde 5510 sayılı Kanun hükümleri dikkate alınacaktır.

17. Sözleşmeli personelin, T.C. Kimlik Numarası, Sicil Numarası olarak kullanılacak, atanmaya esas belgeleri ile özlük dosyaları Halk Sağlığı Müdürlüklerinde tutulacaktır.

18. Sözleşmeli personele ilgili birimler tarafından personel kimlik kartı düzenlenerek verilecek, hizmet sözleşmesi sona erenler personel kimlik kartlarını iade edeceklerdir.

19. Adayların göreve başlama işlemleri, yukarıda yapılan açıklamalar çerçevesinde yerine getirilecek olup, göreve başlamaya hak kazanan personel için, göreve başladıktan sonra gerekli oryantasyon ve hizmet içi eğitimlerin verilmesi sağlanmalıdır.

Göreve yeni başlayacak personelimize çalışma hayatında başarılar diler,

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Zeki KORKUTATA

Bakan a.

Kurum Başkan Yardımcısı
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.