4/b Eş Durumunda Vahim Tablo Açıklandı

SAĞLIK BAKANLIĞI

4/b Eş Durumunda Vahim Tablo Açıklandı
23 Şubat 2012 Perşembe 00:58

Sağlık Bakanlığınca 4/b'li sağlık personeline eş durumu tayinleri açıldı. 632 sayılı KHK ile sözleşmelilerin kadroya geçişi sebebi ile 1 yılını dolduran 4.b'li sayısının bir elin parmağı kadar az olduğunu söyleyip yapılacak olan tayinlerde 1 yıl şartının aranmaması gerektiğini söylemiştik.

Sağlık Bakanlığında çalışan 20 bin civarında 1 yılını doldurmayan 4/b'li personel var. 4/B eş durumu tayinleri için bu ay bin civarında boş kadro açıldı. Bu kadrolarda başvurabilcek personel sayısı açıklandı. 6 ( altı) kişi eş durumu tayinlerine başvurabilecek...

Sağlık Bakanlığı Açıklaması;

Bakanlığımız 4/B sözleşmeli personelinin eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliği başvuruları; 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 3 üncü maddesi ile Sağlık Bakanlığı 4/B Sözleşmeli Personelinin Yeniden Hizmete Alınması ve Kurum İçi Yer Değişikliğine Dair Yönerge’nin 7 ve 12 nci maddesi hükümleri esas alınarak değerlendirilmiştir.
Bu şekilde yapılan değerlendirme neticesinde, PBS üzerinden yapılan (88) başvurudan; (6) başvurunun uygun olduğu, (82) başvurunun ise uygun olmadığı anlaşılmıştır.
Başvurusu uygun olanlara ait (Ek–1) liste ile başvurusu uygun olmayanlara ait (Ek–2) liste http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilmiştir.
Uygun başvuru sayısı, ilan edilen boş pozisyon sayısından daha az olduğundan, noter tarafından kura yapılması gerekli görülmemiştir.
Başvurusu uygun olanların il’ler arası görev yeri değişikliği işlemleri anılan Yönerge’nin 7 nci maddesinin onbirinci fıkrası uyarınca yapılacaktır.
  
 
İLANEN DUYURULUR
22/02/2012


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.