2014 Yılı Kalite Değerlendirmeleri

İlimizde kamu hastanelerine bağlı Hastanelerimiz ile Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve 112 istasyonlarımızın 2014 yılı Kalite Değerlendirmeleri İl Kalite Koordinatörümüz Mukaddes DAĞ ve Kalite Birim sorumlumuz Emine BAYRAKTUTAN tarafından yapıldı.

2014 Yılı Kalite Değerlendirmeleri
31 Ocak 2015 Cumartesi 16:34

 2014 YILI KALİTE DEĞERLENDİRMELERİ

İlimizde kamu hastanelerine bağlı Hastanelerimiz ile Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve 112 istasyonlarımızın 2014 yılı Kalite Değerlendirmeleri İl Kalite Koordinatörümüz Mukaddes DAĞ ve Kalite Birim sorumlumuz Emine BAYRAKTUTAN tarafından yapıldı.

Sağlıkta Dönüşüm Programının 8 ana bileşeninden biri olan ve kaliteli sağlık hizmetini hedefleyen "sağlık kurumlarında kalite ve akreditasyon" çalışmaları Bakanlığımızca kurumsal ve sistematik bir şekilde devam etmektedir. Ülkemizde sunulan sağlık hizmetleri, her geçen gün son teknoloji kullanımı, alt yapı gelişimi, insan gücü kapasitesi ve niteliği anlamında gelişmiş batı ülkelerini aratmayacak şekilde hatta birçok alanda da örnek olacak şekilde gelişmektedir. Her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına, Bakanlık çalışmaları sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçmektedir. Bu çalışmalardan biri de sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin değerlendirilmesine ve iyileştirilmesine yönelik hazırlanan Sağlık Hizmet Kalite Standartları'dır.

 Ülkemizin sağlık alanında gelişmesine katkıda bulunmak,  etkin ve  ulaşılabilir sağlık hizmeti alınması, tüm kurumlarda hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması ancak  Sağlık Hizmet Kalite Standartlarının doğru uygulanması, ölçülmesi ve iyileştirme faaliyetlerinin yapılması ile mümkündür. Bu kapsamda Müdürlüğümüz il kalite koordinatörlüğümüzce hastanelerimizin   Poliklinik, Ameliyathane, Acil, Diyaliz Üniteleri, Cerrahi ve dahili servisleri, Görüntüleme hizmetleri, Hasta ve çalışan hakları Birimleri, Biyokimya Laboratuvarları, tesis ve tıbbi atık yönetimi  dahil  tüm alanları  ile  Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve  112 istasyonlarımızın   Bakanlığımız Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığının Kalite Standartlarına göre  değerlendirmeleri yapılmıştır. Kalite koordinatörlüğümüzce Mart ayı içerisinde İl genelindeki  2014 yılı değerlendirme sonuçlarının paylaşılacağı ve 2015 yılı kalite çalışmalarımızın aşamalarının görüşüleceği Hastane yöneticileri ile kalite direktörlerinin katılacağı geniş bir çalıştay yapılacaktır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.