2014/1 Kpss İle Saglik Bakanligina Atananlarin İl İci Tercihleri

2014/1 kpss ile saglik bakanligina atananlarin il ici tercihleri

2014/1 Kpss İle Saglik Bakanligina Atananlarin İl İci Tercihleri
19 Ağustos 2014 Salı 09:26

 42014 - 1 KPSS İLE THSK KADROLARINA YERLEŞEN VE ATANMASI UYGUN GÖRÜLEN ADAYLARIN İL İÇİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ İLAN METNİ‏

2014-1 KPSS yerleştirmeleri sonucu kurumumuz kadrolarına yerleşen adayların açıktan atamaları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden KPSS puanları esas alınarak kişilerin tercihleri doğrultusunda yapılacaktır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

2014-1 KPSS Açıktan Atama için tercih alımı işlemleri ilan metninde belirtilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde(http://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup; kura başvurusu yapılabilmesi için önce P.B.S. üzerinde yer alan Kullanıcı İşlemleri menüsünden kullanıcı kaydı oluşturulması, sonra ana sayfada yer alan Kura Başvuru ve Takip İşlemleri menüsünden T.C. Kimlik No, şifre ve Nüfus Cüzdan Numarasıyla giriş yapılması gerekmektedir.

Tercih Kesinleştirme İşlemi aşağıda belirtildiği şekilde iki adımda yapılacaktır:

1- Tercih Formunda öncelikli olarak kuraya başvurulacak unvan (Sağlık Memuru ve Sağlık Teknikeri için hem unvan hem de branş) seçilecek olup “BAŞVURUYU KAYDET” butonu kullanılarak kaydettikten sonra tercihler yapılacaktır.

2- Tercihlerden emin olunduktan sonra “BAŞVURUYU KESİNLEŞTİR.” butonu kullanılarak başvuru kesinleştirilecektir.

Adayların Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapacakları tercihler geçerli olacağından tercihlerini kesinleştirdikten sonra tercihlerini gösterir belgenin çıktısını alarak kendilerinde muhafaza etmeleri gerekmektedir. Adayların kendileri için almış olduğu tercih çıktısını Kurumumuza veya herhangi bir yere teslim etmelerine gerek bulunmamaktadır.

Not: “BAŞVURUYU KESİNLEŞTİR.” butonu kullanılmadan alınan çıktıların hiçbir geçerliliği bulunmamaktadır. “Başvuruyu Kesinleştir” butonu kullanılarak yapılan başvuruyu, değiştirme imkânı bulunmamaktadır. Adayın almış olduğu çıktı ile PBS’deki tercihleri arasında çelişki olması halinde PBS’deki tercihler geçerli olacaktır. Tercihini kesinleştirmeden PBS’den çıkan veya hiç tercih yapmayan adayın yerleştirilmesi genel kura ile olacaktır.

TERCİH TAKVİMİ VE KURAYA İLİŞKİN BİLGİLER:

Tercihler 18/08/2014 Pazartesi günü başlayıp, 25/08/2014 Pazartesi günü saat 17:00’de sonaerecektir.

Adaylar yerleştirildiği ilde, yerleştiği unvan ve branşındaki münhal yerler içerisinden en çok  10 tercihte bulunacaklardır.

Tercihler sonucu ilan edilen yerlere yerleştirme işlemi 28/08/2014 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile KPSS  puanı yüksek olan adaya öncelik verilerek (tercihleri de dikkate alınarak) yapılacaktır.

KPSS puanı ve tercihleri aynı olanlar, tercih yapmayanlar veya yanlış tercihte bulunanlar ile tercihlerine yerleştirilemeyen adayların yerleştirilmesi noter tarafından bilgisayar ortamında genel kura ile yapılacaktır. Kura sonuçları kuranın çekildiği gün www.thsk.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Adaylar,  yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra yapılacak atama sonucunda görevlerine başlayabileceklerdir. Belgelerinin tetkikinde atanmaya hak kazanmadığı tespit edilenler ile atamaya hak kazanmadığı halde sehven kuraya dâhil edilen ve yerleştirme işlemine alınan adayların ataması yapılmayacak, yapılmış olsa dahi atama kararı iptal edilecektir.

YERLEŞTİRME TAKVİMİ

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

 

1

31/07/2014

08/08/2014

ATAMAYA ESAS EVRAKLARIN İNCELENMESİ

2

11/08/2014  15/08/2014

ATAMAYA ESAS MÜNHAL YERLERİN TESPİTİ

3

18/08/2014 PAZARTESİ

MÜNHAL YERLERİN İLANI VE PBS ÜZERİNDEN TERCİH İŞLEMLERİNİN BAŞLAMASI

4

25/08/2014

PAZARTESİ

TERCİH İŞLEMLERİNİN SON GÜNÜ

5

28/08/2014

PERŞEMBE

KURA TARİHİ

Not:Kura yeri ve saati daha sonra ilan edilecektir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.