2013/2 Aile Hekimliği İller Arası Yerleştirme İşlemi İlanı..

2013/2 Aile Hekimliği iller arası yerleştirme işlemi ilanı

2013/2 Aile Hekimliği İller Arası Yerleştirme İşlemi İlanı..
14 Haziran 2013 Cuma 21:41


TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI

AİLE HEKİMLİĞİ UYGULAMASI KAPSAMINDA

2013/2 İLLER ARASI SÖZLEŞMELİ AİLE HEKİMİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ
ESASLARI

24/11/2004 tarihli ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanununun 8. maddesine dayanılarak hazırlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine göre sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlardan, mezkur Yönetmeliğin 15 inci maddesine göre belirlenen münhal yerler için aşağıda belirtilen şartlar ve belirlenen takvim çerçevesinde noter huzurunda bilgisayar
ortamında hizmet puanı ve tercih sırası ile yerleştirme işlemi yapılacaktır.

GENEL ESASLAR

1- Sözleşmeli aile hekimi yerleştirme işlemleri, Aile Hekimliği Uygulama
Yönetmeliğine göre yapılacaktır.

2- İllerdeki boş aile hekimliği pozisyonlarına üst üste iki yerleştirme işleminde de doldurulamayan pozisyonlar münhal birim olarak ilan edilecektir.

3- Münhal olarak açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı yok ise bu pozisyona aile hekimliği uzmanlan
başvuramayacaktır. Aile hekimliği uzmanı kontenjanı var ise hem aile hekimliği uzmanı hem de diğer aile hekimi tabipler başvurabilecektir.

4- Münhal birime yerleştirme işlemi için Başkanlığımıza bildirilen boş pozisyonlara, iller arası yerleştirme işlemi tamamlanıncaya kadar (noter sonuçlan ilan edildiği tarih), il içinde yerleştirme işlemi yapılmayacaktır.

A- BAŞVURU ŞARTLARI

1- İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine sadece sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri başvurabilecektir.

2- Görev yaptığı son pozisyonda fiilen l(bir) yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri aile hekimliği yerleştirme işlemine başvuramayacaktır. Son başvuru tarihi itibariyle bu şartı taşımayan sözleşmeli aile hekimlerinin başvurulan kabul edilmeyecektir.

3- 3359 sayılı Kanun kapsamında DHY (Devlet Hizmet Yükümlüsü) olarak görev yapan aile hekimlerinin başvurulan kabul edilmeyecektir. (DHY bitiş tarihi son başvuru tarihi itibariyle sonlandınlmış olmalıdır.)

4- İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine katılan, fakat yerleştirildiği farklı ildeki birimde görevine başlamayan aile hekiminin çalıştığı ildeki sözleşmesi fesih edilir ve l(bir) yıl süreyle iller arası aile hekimliği yerleştirmesine başvuramaz.

5- Özelden(kamu dışı) yerleşerek aile hekimliği pozisyonlannda çalışan personel, tercih ettiği ilde özel için aile hekimi kontenjanı var ise başvurabilecektir.

B- BAŞVURULARIN YAPILMASI

1- Başvuru yapacak olan adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılan münhal yerlerden ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla 5 (beş) tercih, 5 (beş) münhal yerin bulunmaması durumunda ise en fazla İlan edilen yer sayısı kadar tercih yapabileceklerdir.

2- Tercihini yapacak olan adaylar tercihlerinin dışında genel yerleştirmeye katılmak isteyip istemediklerini PBS üzerinden seçmeleri gerekmektedir.

3- İller arası yerleştirmeye açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezlerinde aile hekimliği uzmanı için kontenjan olup olmadığı ilanda belirtilecektir.

C- EVRAKLARIN TESLİMİ

1- Adaylar PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra tercih formunun çıktısını imzalayarak; tercih formunun çıktısnı notere veya çalıştıkları kuruma onaylatacaklardır.

2- Başvurusunu yapan adaylar evraklarını ilan edilen takvim çerçevesinde; Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Genel Evrak Şubesi Sağlık Mh. Adnan SaygunCd. No:55 06100 Sıhhiye / ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edebilirler. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.) Kargo şirketi veya APS ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Başkanlığımıza vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Kuruma ait değildir.

3- İnceleme neticesinde uygun görülmeyen müracaatlar, ret gerekçeleri ile birlikte tebligat yerine geçmek üzere internet üzerinden ilan edilecektir.

4- Başvuru evrakı imzasız ve onaysız olanlar ile başvuru evrakı 08/07/2013 tarihi saat 18:00’dan sonra gelenlerin evrakları değerlendirmeye alınmayacaktır.

D- YERLEŞTİRME İŞLEMİ VE TEBLİGAT

1- Evrakların teslimi sırasında onaylı tercih formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde adayın başvurusu kabul edilmez. Tercih bildirmeyen, hatalı form gönderen, tercih formu kuruma ulaşmayan ve tercihleri geçersiz sayılanlar yerleştirmeye alınmayacaktır.

2- İl dışından yerleştirmeye açılan aile hekimliği pozisyonlarında sözleşme ile çalıştırılacak aile hekimleri aşağıdaki sıralamaya göre yerleştirilir.

a) Î1 dışından yerleştirmeye açılan aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı var ise; pozisyonun bulunduğu il dışında aile hekimliği yapan aile hekimliği uzmanlan, hizmet puanı ve tercih sıralamasına göre yerleştirilir.

b) Münhal pozisyonun bulunduğu ilin dışında sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlar, hizmet puanı ve tercih sıralamasına göre yerleştirilir.

3- Hizmet puanlarının eşit olması hâlinde tercih sıralamasına bakılır. Tercih sıralamasının aynı olması durumunda ise toplam sözleşmeli aile hekimliği süresi fazla olan öncelikli olarak yerleştirilecektir.

4- Yerleştirme sonuçlan ve tebligat yerine geçecek ilan www.thsk.gov.tr ve http://yonetim.sb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

5- Yerleştirme işlemine dahil edilen ve iller arası yerleştirilen personelin müracaat şartlannı taşımadığı sonradan anlaşılırsa atamaları yapılmayacak sehven yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

E- AYRILIŞ VE BAŞLAYIŞ İŞLEMLERİ

1- Ataması yapılan sözleşmeli aile hekimleri tarafından yerleştirme işlemini müteakip 15 (on beş) gün içerisinde yeni pozisyonlarda başlayış yapılır.

2- Yerleştirme işleminden sonra gerçekleşen kaza vb. zorunlu hallerde 3(üç) ayı geçen mazeret durumları kabul edilmez. 3(üç) ay içinde göreve başlamayanların yerleştirmesi iptal edilir.

3- Aile hekimi olarak yerleştirmesi yapılan personelin kadro nakilleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16 inci maddesinin 4 üncü fıkrasına göre değerlendirilecektir.

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI AİLE HEKİMLİĞİ UYGULAMASI KAPSAMINDA 2013/2 İLLER ARASI SÖZLEŞMELİ AİLE HEKİMİ YERLEŞTİRME TAKVİMİ

SIRA TARİH AÇIKLAMA
1 19 Haziran 2013 Çarşamba -24 Haziran 2013 Pazartesi İllerden münhal yer belirlenmek üzere boş pozisyonların Kuruma bildirilmesi
2 27 Haziran 2013 Perşembe Münhal yerlerin ilan edilmesi
3 28 Haziran 2013 Cuma - 3 Temmuz 20i 3 Çarşamba Son Başvuru 3 Temmuz 2013 Salı Saat: 18:00’de sona erecektir. PBS üzerinden başvuruların yapılması
4 8 Temmuz 2013 Pazartesi Saat: 18:00 Adayların tercih başvuru evraklarının Kuruma son geliş tarihi
5 9 Temmuz 2013 Salı - 12 Temmuz 2013 Cuma Başvuru evraklarının değerlendirilmesi ve hizmet puanlarına itiraz
6 15 Temnıuz 2013 Pazartesi Yerleştirme komisyonu son değerlendirme, kabul ve red listelerinin yayımlanması
7 ■ ^ 17Temmuz 2Ü13Çarşamba YERLEŞTİRME İŞLEMİ (Yeri ve saati http://www.thsk . eov.tr internet adresinde ilan edilecektir.)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.