2012 Yılı Ağustos Ayı Eş Durumu Mazereti Atama Kurası (halen Görevde Olanlar İçin)...

2012 Yılı Ağustos Ayı Eş Durumu Mazereti Atama Kurası (Halen Görevde Olanlar İçin)

2012 Yılı Ağustos Ayı Eş Durumu Mazereti Atama Kurası (halen Görevde Olanlar İçin)...
24 Temmuz 2012 Salı 15:09

Bakanlığımızda Uzman Tabip ve Tabip olarak görev yapan personel için 29 Ağustos 2012 Çarşamba günü aşağıdaki esaslar ve takvim çerçevesinde noter tarafından Eş Durumu Mazereti Kurası çekilecektir.

A) GENEL BİLGİLER

1- Bu kuraya Bakanlığımızda Uzman Tabip, Uzman (TUTG) ve Tabip olarak ( 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu 4 A maddesine göre) görev yapan ve eş durumu mazereti nedeniyle atanma talebi olanlar başvurabilecektir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 B maddesine göre çalışanlar müracaat edemezler.

2- Başvurular Personel Bilgi Sistemi (PBS) (www.yenipbs.saglik.gov.tr veya www2.yenipbs.saglik.gov.tr) üzerinden yapılacak olup, başka herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir.

3- Mazereti kabul edilen adaylar; PBS İnternet adresi üzerinden söz konusu atamalar için ilan edilen münhal yerlerden en fazla 5 (beş) tercih, ilgili unvan ve branşta 5 (beş) münhal yerin bulunmaması durumunda ise en fazla ilan edilen yer sayısı kadar tercih yapabileceklerdir.

4- Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Değişik 30 uncu maddesinde “Bu Yönetmeliğin 16, 19, 20, 21 ve 26’ncı maddelerine göre atanmış olup atama kararlarını iptal ettirenler, mazeret durumlarında yeni bir değişiklik olmadığı sürece bir yıl süre ile atama talebinde bulunamazlar.” denildiğinden eş durumu mazereti kurasına başvurup iptal isteyenler mazeret durumunda yeni bir değişiklik olmadığı takdirde bir yıl süre ile tekrar atama talebinde bulunamayacaklardır.

B) KURA TARİHİ VE BAŞVURU ŞEKLİ

1- Kura başvuruları 23 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlayıp, 27 Temmuz 2012 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.

2- Başvurular PBS üzerinden yapılacak olup başvuru formunun çıktısı imzalanıp eş durumunu gösterir belgeler (*) ile birlikte, en geç 31 Temmuz 2012 Salı saat 18.00 de Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde olacak şekilde APS ya da özel kargo ile gönderilmesi gerekmektedir.

3- Başvurusunu yapan personel, mazeretinin kabul edilip edilmediğini, kabul edilmedi ise nedenini ve kabul edildi ise kendisi için açılan münhal yerleri Personel Bilgi Sistemi üzerinden takip edecektir. Başvurusu kabul edilenler tercihlerini PBS üzerinden yapacak olup tercihler için başvurular 15 Ağustos 2012 Çarşamba günü başlayıp, 17 Ağustos 2012 cuma günü saat 18.00 de sona erecektir.

4- Başvurusunu yapan personelin başvuru formunun çıktısını imzalayıp, çalıştığı kurum amirine (amirin adı soyadı, unvanı açık şekilde yazılacak ve kurumun mührü olacak) ya da notere onaylatarak, en geç 27 Ağustos 2012 Pazartesi günü saat 18.00 de Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde olacak şekilde APS ya da özel kargo ile göndermesi ya da elden teslim edilmesi gerekmektedir. (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi tarafından teslim edeceklerdir). Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

5) Onaylı başvuru formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde, adayın tercihleri geçersiz sayılacaktır. Bu kişiler ile tercih bildirmeyenler, hatalı form gönderenler ve tercihlerine yerleştirilmeyenler söz konusu kura için ilan edilen yerlerden boş kalan yerlere genel kura ile yerleştirileceklerdir.

6) Münhal yerlere yerleştirme işlemleri 29 Ağustos 2012 Çarşamba günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır. Kura yeri ve saati ise Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde (http://yonetim.sb.gov.tr) daha sonra ilan edilecektir.

(*) Müracaatlarda İstenecek Belgeler

Tabip, Uzman Tabipler ve Uzman (TUTG)’ler

a)- Evli olduğunu gösterir evlilik cüzdanının noter tasdikli sureti veya vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı,

b)- Eşinin çalıştığı kurumdan alınmış onaylı görev belgesinin aslı

c)- Eşi başka kurumda çalışanlar için eşinin statüsünü, görev süresini ve kazanılmış hak aylık derecesini gösterir görev belgesinin aslını göndereceklerdir.

  
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.