200 Bin İşçi İçin Zam Pazarlığı Başladı ..

186 kamu kurumunda çalışan yaklaşık 200 bin işçi için zam pazarlığı başladı İşçiler ek yardımlar hariç en düşük maaşın bin 800 lira olmasını istiyor

200 Bin İşçi İçin Zam Pazarlığı Başladı ..
Yaklaşık 200 bin kamu işçisi için toplu sözleşme görüşmeleri dün başladı. Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında, işçi kesimini temsilen Türk-İş, işveren tarafını da temsilen Kamu-İş'in katılımı ile toplandı. 

'ENFLASYONA EZDİRMEYİZ' 


Bakan Çelik, toplantıda, 186 kamu kuruluşunda çalışan yaklaşık 200 bin kamu işçisini kapsayan toplam 194 toplu iş sözleşmesinin mali haklarının görüşüleceğini söyledi. Çelik, "Çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyona karşı ezdirmeme kararlılığımızı, yaklaşımımızı sürdüreceğimizi belirtmek isterim" şeklinde konuştu. 

İŞTE YENİ ÜCRET
Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, iş sözleşmesinin masada bitmesini istediklerini söyledi. Kumlu, 'iyileştirme', 'ücret zammı', sosyal yardımlar (sosyal yardım aylık 250 lira, yemek parası günlük 8 lira, giyim parası yıllık 125 lira) ve 'bin 800 liranın altındaki ücretlerin bin 800 liraya yükseltilmesi'nin de yer aldığı önerilerini Bakan Çelik'e sundu. 

ZamanYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması