17 Bin Diş Fırçası Ve Macunu Dağıtıldı..

Erzincan da diş macunu ve diş fırçalarının dağıtımına başlandı.

17 Bin Diş Fırçası Ve Macunu Dağıtıldı..
Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen diş macunu ve diş fırçalarının dağıtımına Erzincan da başlandı.

Erzincan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından Erzincan Belediyesi Kültür Evi arka kısmında kurulan stantta diş hekimleri ve görevliler vatandaşlara diş fırçası ve diş macunu dağıtılırken 'Diş Fırçalama Yöntemleri' ile ilgili bilgilendirme broşürü de verilerek ağız hijyeni konusunda bilgilendirme yapıldı.Konu ile ilgili olarak Erzincan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Diş Hekimi Murat Yılmaz "Erzincan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak yılda yaklaşık yüz bin insanımıza hizmet vermekteyiz. Kamu hastaneler birliği kurulduktan sonra bakanlığımızın öncelikli hizmetlerinden birisi olan toplumun ağız diş sağlığı seviyesini yükseltilmesi maksadıyla çeşitli çalışmalarda bulunmaktayız. Bu çalışmaların birinci grubu olan okul içerisinde öğrencilerimizin ağız diş sağlığı taramalarının yapılmış olup çocuklarımıza diş fırçası ve macunu dağıtılmıştır. Bu günde burada kurduğumuz standımızda çalışmalarımızın ikinci etabı olan Erzincan halkının tamamına diş fırçası ve macunu dağıtmak için burada bulunuyoruz. Bu gün vatandaşlarımıza yaklaşık 17 bin adet diş fırçası ve macun dağıtmayı düşünmekteyiz" dedi.

Uygulamadan dolayı yetkililere teşekkür eden vatandaşlar diş sağlığına dikkat edilmesi gerektiği ve her zaman diş fırçalamak gerektiğini söylediler.

CİHANYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması