112′nin Mesai Saatleri Değil, Çalışma Koşulları Düzenlenmelidir...

Sağlık Bakanlığı 112 Acil Servis çalışanlarının performansını artırmak için mesai saatlerini değiştirme planı yapmaya başlamış.112 personelinin performansını düşüren uzun süren vakalar ,uzun süren nöbet veya yapmış oldukları ek iş değildir

112′nin Mesai Saatleri Değil, Çalışma Koşulları Düzenlenmelidir...
08 Şubat 2013 Cuma 13:48

112 Acil servis çalışanlarının performansını düşüren konular olumsuz çalışma şartları, yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulmamış olması ve amirlerin personele karşı sergilemiş oldukları tutumlardır.

Bazı iller de hala 112 çalışanlarına yemek verilmemektedir, bunun yanında 112 çalışanları hastaların yada hasta yakınlarının saldırılarına maruz kalmakta ve buna karşı bir çözüm bulunmuş değil, Gece-gündüz ,yaz-kış,soğuk-sıcak,yağmur – çamur demeden ve kendilerine karşı yapılan bütün saldırılara rağmen halka hizmet etmeye devam etmektedir. Suç sadece bakanlıkta değil medya da sağlık çalışanları ile çok uğraşmaktadır. Takdir edilecek durumda bile medya tarafından eleştirilmeleri, trafikteki şoförlerin yol vermemeleri, vermedikleri yetmezmiş gibi 112 ambulans şoförlerini sıkıntıya sokacak şekilde davranmaları 112 acil servis personelinin performansının düşmesine sebep olmaktadır.

10 Ocakta gazetecilere ve milletvekillerine yıpranma payı verilmesi konusunda kanun çıktı, fakat 112 çalışanları bütün zorlukları ve olumsuzlukları yaşarken bu kanun dışında tutuldu. 112 Acil servis çalışanları ve sağlık çalışanları da bu kanuna dahil edildiği durumda performansları olumlu yönde değişecekti. Kamu da uygulanan çifte standartta sağlık çalışanlarının performansını olumsuz yönde etkilemektedir.

Sağlık Bakanlığı 112 acil servis çalışanlarının performansını artırmak istiyorsa yukarıda bahsettiğimiz sorunları çözüme kavuşturmalı ve personeline sahip çıkmalı, Personelin rahat çalışabileceği bir ortam sağlanmalı, Ambulanslarda ki yetersiz yada arızalı tıbbi malzemeleri değiştirmeli ve bu tıbbi cihazlardan kaynaklanan sorunlarda personeli suçlamak yerine o cihazların bakımını yaptırmayan amirleri suçlamalıdır. Çünkü personel bir cihazın arızalı olduğunu 2-3 defa tutanak tutarak komuta kontrol merkezine bildirmiş oluyor,

Sağlık Bakanlığı 112 acil servis çalışanlarının sorunlarını çözüme kavuşturursa personelin performansı muhakkak olumlu yönde değişecek ve personel mutlu şekilde çalışacağı için olaylara bakış açısı da değişecektir.
sağlıkçının sesi 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.