112'den Bir Devrim Daha

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 112'de yeni bir devrime daha imza attı. Pilot uygulama olarak Konya Aksaray ve Karaman'da başlatılan uygulama ile ambulansta defibilatöre ( sadece corpus marka) bağlı hastanın ekg ritmi komuta merkezi,hastane acilleri,yoğun bakımlar ve cep telefonundan anlık olarak takip edecek.

112'den Bir Devrim Daha
 Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 112'de yeni bir devrime daha imza attı.
Pilot uygulama olarak Konya Aksaray ve Karaman'da başlatılan uygulama ile ambulansta defibilatöre ( sadece corpus marka) bağlı hastanın ekg ritmi komuta merkezi,hastane acilleri,yoğun bakımlar ve cep telefonundan anlık olarak takip edecek.


Ekibinin monitöre bağladığı hastanın bütün derivasyonları,nabzı,tansiyonu,saturasyonu,hemoglobin vb.  tüm bilgiler defibilatöre entegre sim kart sayesinde anlık olarak diğer merkezlere aktarılacak. Hastanın durumu ambulans ekibinin yanı sıra görüntüyü alan uzman kardiyolog tarafından da hastaneye ulaşmadan görülecek talimatlara yoldayken verilecek. Trombolit kullanılmasına karar veremeyen ekiplere yardımcı olunacak. Ambulanslara trombolit verilecek. Uygulamanın kalp hastalarından sonra diğer rahatsılardada diğer cihaz ve sistemlerle geliştirilmesine çalışılıyor.
personelsaglikhaber.netYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması