112 Sağlık Çalışanlarının Beklentileri Dikkate Alınmalı...

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, 112 sağlık çalışanlarının taleplerini iletmek ve sorunlarına çözüm arayışı bulmak için Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun'u makamında ziyaret etti.

112 Sağlık Çalışanlarının Beklentileri Dikkate Alınmalı...
25 Şubat 2013 Pazartesi 09:11

Ziyarete Genel Sekreter Yüksel KILIÇ ve Genel Mali Sekreter Fevziye CANSEVER ‘de katıldı.

Ziyarette Erözgün, Coşkun'a 112 sağlık çalışanlarının yemek sorunları, mesai saatleri, araç kaskoları ve çalıştıkları yerlerin fiziki şartları gibi sorunları ileterek, bu konudaki mağduriyetlerin bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğine dikkat çekti.

Erözgün, sağlık hizmetlerinin kesintisiz yapıldığı 112 istasyonlarının bulunduğu bazı illerde halen yemek sorununun devam ettiğini ve sağlık çalışanlarının böyle bir sorunla karşılaşmaması gerektiğini söyledi.

Çalışanların mesai saatlerinin değiştirilmesi konusunda bakanlığın çalışma yaptığını, bu hazırlık sürecinde personele mutlaka kulak verilmesi gerektiğini hatırlatan Erözgün, "En iyi çalışma modeli, çalışanların çoğunluğunun kabul ettiği modeldir." dedi.

Erözgün, ambulansların kaskolarının her yıl düzenli olarak yapıldığını, fakat bu yıl bazı illerde yapılmadığını, bu gibi hususlara dikkat edilmesi gerektiğini aktardı. Sağlık çalışanlarının çalıştıkları mekânın fiziki şartlarının verimlilik açısından önemli olduğunu belirten Erözgün, "24 saat esaslı olarak çalışılabilmesi için rahat bir ortam sağlanmalı, mekân kullanıma uygun şekilde dizayn edilmelidir." ifadelerini kullandı.

112 sağlık çalışanlarının görev sırasında hasta veya hasta yakınları tarafından şiddete maruz kaldıklarına da değinen Erözgün, buna karşı hala çözüm bulunamaması ve gerekli tedbirin alınamamasını eleştirdi.

Coşkun: "Çalışanlar Mağdur Edilmeyecek"

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun konuşmasında, 112 sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde görevlerini sürdürdüklerini ve sorunlarının çözümü noktasında ivedililikle çalışacaklarını dile getirdi.

Yemek sorununun kağıt üzerinde çözüldüğünü, fakat uygulamada sorunlar yaşandığını belirten Coşkun, herkese ulaşılabilir bir yemek sistemi ile böyle bir sorunun kalmayacağını söyledi.

Coşkun, 112 sağlık çalışanlarının 24 saat içerisinde uzun vakalar ve zor geçen nöbetlerin performanslarını etkilediklerini, bu sebeple çalışma saatleri konusunda çalışma yaptıklarını ve çalışanların görüşlerini alarak en uygun şekilde mesai saati uygulamasını düzenleyeceklerini belirtti.

Araç kaskoları için merkezden bir çalışma yaptıklarını hatırlatan Coşkun, en kısa zamanda bu sorunun çözüleceğini ve kimsenin mağdur edilmeyeceğini ifade etti.

Coşkun son olarak, 112 istasyonlarının yeniden yapılanması için çalışmalarda sona gelindiğini, daha modern ve ulaşımı kolay istasyonların yapılacağını sözlerine ekledi. Coşkun, 112 sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümleri konusunda hassasiyetlerinden dolayı Erözgün'e teşekkür etti ve ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.