112 İstasyonları Riskli Birim Ücreti Alacak...

112 İstasyonları Riskli Birim Ücreti Alacak

112 İstasyonları Riskli Birim Ücreti Alacak...
14 Kasım 2012 Çarşamba 13:02

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye Ek Ödemeleri Hakkında Genelge yayınlandı. Genelgenin tümü için tıklayınız

Yayınlanan genelgenin 4. maddesine göre; b tipi istasyonlar ve halk sağlığı müdürlüğüne bağlı entegre istasyonlara riskli birim ücreti ve sürücülük farkı verildi.

Mevcut genelgenin 4. maddesi

Kamu Görevlileri Hakem Heyetinin 29 Mayıs 2012 tarihli ve 2012/1 sayılı kararına dayanarak, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Baştabipliği ve Baştabipliğe bağlı A ve C Tipi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile Halk Sağlığı Müdürlüklerine bağlı ilçe entegre hastaneleri bünyesinde hizmet veren B Tipi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan tabip dışı personele (sözleşmeli personel dahil) ek ödeme yönetmeliğinde özellik arz eden birimler için öngörülen tavan ek ödeme katsayısı esas alınarak performansa dayalı ek ödeme hesaplanacaktır.

Ayrıca anılan karar doğrultusunda, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Baştabipliği ve Baştabipliğe bağlı A ve C Tipi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile Halk Sağlığı Müdürlüklerine bağlı ilçe entegre hastaneleri bünyesinde hizmet veren B Tipi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda sağlık teknikeri (acil tıp teknikeri) ve sağlık memuru (acil tıp teknisyeni, toplum sağlığı teknisyeni) olarak görev yapan ve asli görevinin yanında süreklilik arz edecek şekilde aynı zamanda ambulans şoförlüğü görevini de yürüten personele İl Sağlık Müdürlüğü/Halk Sağlığı Müdürlüğü il birim performans puan ortalamasının %10’u oranında ek puanın verilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin (ı) bendinde “… 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personele İl Sağlık Müdürlüğü il birim performans puan ortalamasının % 40’ı oranında ek puan verilir.” hükmü kapsamında 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personele %40 oranında ek puan verilmesi gerekmektedir.

Ancak, 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personelden kasıt, İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Baştabipliği bünyesinde fiilen çalışan personel olup, İl Sağlık Müdürlüğünün bir şubesi olarak hizmet veren Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünde görev yapan personelin anılan ek puandan ve özellik arz eden birim tavan ek ödeme katsayısından yararlanması mümkün değildir. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.