112 İstasyon Sorumlusu Nasıl Olunur

hizmet alanı kadro unvan katsayısının 0.50’ye çıkarılması sağlandı.

112 İstasyon Sorumlusu Nasıl Olunur

Hükümet ile Sendikalar arasında yapılan toplu sözleşme maddelerinden biride 112 acil istasyonlarında sorumlu sağlık personeline hizmet alanı kadro unvan katsayısı 0.40'dan  0.50’ye çıkarılması kararlaştırıldı.

Bu artışla sabit alınan döner sermayenin ( ek ödemenin) üstüne alınan performans kısmında artış sağlanacak. Burda kurumun dağıttı para miktarıda önemli. Türkiye geneli ortalama olarak 150-200 tl artış olacağı görülmektedir.112 istasyonunda sorumlu sağlık personeli başhekimin teklifi müdürlüğün onayı ile görevlendirilmektedir. Valilikten onay alınmasına ise gerek yoktur.

112 istasyonlarında sorumlulara oldukça fazla görev düşmektedir. Normal tuttukları nöbetten başka nöbet listeleri, asos işlemleri, izinler, raporlar, depolar, vb bir çok görevi yıllardır ek ücret almaksızın sorumlular yapmakta idi. Bir kısım sadece gelip nöbetini tutup giderken, sorumlu istasyon için fedakarca çalışmaktaydı. Sonunda sorumluların bu iş için ek ücret alması gerektiğini bakanlıkta gördü ve daha öncede haber yaptığımız gibi '' yeni ek ödeme yönetmeliği'' ile bu hakka kavuşulacak.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması