112 Çalışanları Mağdur Ediliyor

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker 112 İl Ambulans Servisi Başhekimini makamında ziyaret etti.

112 Çalışanları Mağdur Ediliyor
08 Aralık 2014 Pazartesi 09:51

Kurum ve Çalışanlar Adına Faydalı Bir Görüşmeme Oldu.
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Darıca 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon Temsilcisi Serkan Taşcı, 112 Komisyon Üye Alper Firidin ile birlikte 112 İl Ambulansı Komuta Başhekimi Dr. Halil Ertuğ’u  makamında ziyaret etti. Şube Başkanı Çeker 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının  ve sendika üyelerinin sendikaya iletmiş oldukları sorunların kaynağını tespit etmek ve çözümü için Başhekim Ertuğ’la, Başkan Çeker’in görüşmesi problemlerin bertaraf edilmesi için kurum ve çalışanlar adına faydalı bir görüşme oldu. Görüşme sonrasında Şube Başkanı Çeker açıklamalarda bulundu.
 
 
Evraklar Zamanında İlgili Kuruma Yollandığını Öğrenmiş Bulunduk.
Şube Başkanı Çeker yaptığı açıklamada; Çalışanların ve sendika üyelerimizin tarafımıza iletmiş olduğu sorunları kurum  amiri Sayın Başhekim Ertuğ’la müzakere etmemiz neticesinde sorunun kaynağını tespit  ettik. Diyen Çeker; Bu yönden faydalı bir görüşme olmuştur. personel Çalışanın mağduriyetine 112 Komuta Başhekimliği sebep olmadığını komuta Başhekimliği fazla nöbetler  “çalışmalar” hakkında evrakları zamanında ilgili kuruma yollandığını öğrenmiş bulunduk. Diyen. Başkan Çeker;  Sorun kurumun idari ve mali yönden bağlı olduğu kurum ve kurumda mali konular dan sorumlu birim görevlisinden kaynaklandığı öğrendik.  Dedi.
 
 
Sorunlarının Çözülebilmesi İçin Sendika Olarak Üstümüze Düşeni Yapacağız.
Açıklamalarını sürdüren Çeker; Sorunlar ile ilgili ve çalışanın mağduriyetine sebep veren nöbet ücretlerinin “fazla mesailerin” ağustos ayından bu zamana kadar ödenmemesi önemli bir konudur.  Diyen Çeker; Çalışanlar hayat pahalılığı altında ezilirken birde hak etmiş oldukları ekonomik değerlerin zamanında kendilerine ödenmemesi  mağdur edilmeleri üzücü bir durum. Dedi. Çeker; Sağlık Bakanlığının konu  hakkında 2010/21 sayılı genelgesi olduğu halde 112 çalışanlarının keyfi olarak mağdur edilmesini kimse izah edemez. Diyen Çeker; 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının ciddi sorunları var. Bu sorunların çözülmesi için sendika olarak üstümüze düşeni yapacağız. Dedi.
  
 
                                                                           TÜRK SAĞLIK SENKOCAELİ ŞUBESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.