100bin Kişiye Emeklilik Umudu..

Emeklilik için yaşı bekleyenlere yönelik çalışma, prim günü şartına takılan yaklaşık 100 bin kişiyi umutlandırdı. Yıl ve yaş şartlarını tamamlamış prim günü eksiği bulunanlar, geçmişe dönük borçlanma ile emekli olmak istiyor

100bin Kişiye Emeklilik Umudu..
 Yaklaşık 100 bin kişiyi emeklilik umudu sardı. Emeklilik için prim günü ve yıl şartlarını tamamlayıp yaşı bekleyenlerle ilgili yapılan çalışma, prim günü eksik olan kişileri de umutlandırdı. Yaş ve yıl şartlarını doldurmuş ama prim günü eksik olan kişiler, geçmişe yönelik borçlanma yaparak, emeklilik hakkını kazanmak istiyor.  
TAKVİM'E TELEFON YAĞDI 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın emeklilik için yaşı bekleyenlere yönelik başlattığı çalışma tüm hızıyla sürüyor. 

Bakan Faruk Çelik'in talimatıyla harekete geçen bürokratlar, yaşı bekleyenler için alternatif formüller üzerinde duruyor. Mali dengeler bozulmadan neler yapılabileceği araştırılıyor. Edinilen bilgiye göre; masaya yatırılan formüller arasında, 'daha düşük maaşla erken emeklilik' yer alıyor.  Yaşı bekleyenlerin sağlıktan yararlanabilmesinin önünü açacak düzenlemeler üzerinde duruluyor. Bu çalışma, emeklilik için prim şartına takılanlarda da heyecan yarattı. Kendileri için de bir adım atılabileceği umudu yaşayan bu kişiler, TAKVİM'e telefon yağdırdı.

Emeklilik için yıl ve yaş şartlarını tamamlamış ancak prim günü şartına takılanlar, gazetemizi arayarak, "Bizlere geçmişe yönelik borçlanma imkanı getirilsin. Eksik kalan primlerimizin parasını yatırıp emekli olalım. Sesimizi duyurun" şeklinde konuştu. 

'MÜJDE BEKLİYORUZ' 
Çalışma Bakanlığı'na çağrıda bulunan okurlarımız, "Bakan Faruk Çelik'ten bu konuyu gündemlerine almalarını istiyoruz. Müjde bekliyoruz. Geçmişe yönelik borçlanma imkanı vererek bizi emekli etsinler" dedi. 
TakvimYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması