1.ulusal Att Ve Paramedik Kongresi Başladı..

Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) tarafından düzenlenen 1.Ulusal Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Kongresi bugün itibariyle ilimizde başladı. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Kongre’ye 81 İlden ATT, Paramedik ve adayları katıldılar.

1.ulusal Att Ve Paramedik Kongresi Başladı..
03 Kasım 2013 Pazar 20:46

Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) tarafından düzenlenen 1.Ulusal Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Kongresi bugün itibariyle ilimizde başladı. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Kongre’ye 81 İlden ATT, Paramedik ve adayları katıldılar.
 
 
Vali Yardımcısı Adem Uslu, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun, 22.Dönem Uşak Milletvekili Dr. Alim TUNÇ, Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Alper Cem ÜNAL ve ilimiz Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici’nin da katıldıkları Kongre’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde iller arası dayanışma, bilgi alış verişi ve gelinen son teknolojinin ele alınması amaçlandı.
 
 
Kongre’de bir konuşma yapan Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, son 10 yılda sağlık alanında gelinen noktaya değinerek “Sağlık hizmetlerinde önemli bir yere sahip olan 112 Acil Sağlık Hizmetlerine de ayrı bir paragraf açmak isterim. Her geçen gün yenilenen binaları, teknik alt yapısı ve kaliteli personeli ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri bizlerin ve halkın gözünde ayrı bir yerde duruyor şüphesiz.
İlk tıbbî müdahalenin saniyelerle önemli olduğu, yapılacak bir hatanın büyük hasarlara sebebiyet vereceği bilincini koruyan 112 personeli, doktoruyla şoförüyle; att’siyle paramediğiyle sağlık alanında çok büyük bir görevi üstleniyorlar.
 

Sizler de biliyorsunuz ki önceleri biraz kuytu köşede hizmet vermeye çalışan 112 istasyonları artık kendi binalarında, daha konforlu ve rahat çalışma ortamlarında hizmet veriyorlar. 
 
alt
Yaklaşık 405 personeliyle, 51 ambulansımızın olduğu ilimiz 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarımızın bulundukları çalışma ortamında rahat etmeleri için gerekli eşyayı ve mefruşatı da sağlıyor, eksikliklerini tamamlamak üzere elimizden ne gerekiyorsa yapıyoruz.” dedi.
 
 
Sağlık Müdürü Yemenici bu tür Kongrelerin önemine dikkat çekerek, “bugün burada bulunmamıza vesile olan bu kongreler gibi faaliyetler bu doğrultuda önemli etkinliklerdir. Böylelikle iller arası, personeller arası dayanışma pekiştiği gibi karşılıklı bilgi alış verişi ile kendimizi geliştirme imkanımız da oluyor.
 

Afyonkarahisar olarak kendi içimizde yaptığımız temel eğitim modül kursları başta olmak üzere diğer eğitim faaliyetlerini de belirtmek istiyorum. Her türlü bilgiyi almış, işini en iyi yapan sağlık görevlileri olmak için çaba sarf eden arkadaşlarımızın gösterdikleri azim takdire şayandır.” diyerek Kongreyi düzenleyen sağlık personeline teşekkür etti.
 
Sağlık Müdürü Dr. Yemenici’nin konuşmasından sonra söz alan Uşak Sağlık Müdürü Dr. Alper Cem Ünal da iller arasındaki bu tür organizasyonların önemli olduğunu belirterek, “Sağlık alanında yakalanan başarı elbetteki ekip çalışması ile olan bir şey. Bunun devamını da böylesi organizasyonlarla sağlayabiliriz” dedi.
 
22.Dönem Uşak Milletvekili Dr. Alim Işık ise yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her geçen gün değiştiğine ve geliştiğine vurgu yaparak “Artık bugünümüzü dün ile kıyaslarken tebessüm ettiğimiz anlar oluyor. Kullandığımız eski, külüstür ambulansları hatırlayıp bugünkü son model ve en son teknoloji ambulansları bizlerin hizmetine sunanlara teşekkürü borç biliyoruz. Elbette bundan sonraki en önemli görevimiz de bu tür eğitim çalışmaları ile personel kalitemizi arttırmak altolmalıdır” dedi.
 
 
Son olarak kürsüye gelen Vali Yardımcısı Adem Uslu da kendi başından geçen trajik bir kaza olayını örnek vererek eğitimin önemine dikkat çekti. Vali Yardımcısı Adem Uslu, yeni neslin pek çok yönden avantajlı olduğunu vurgulayarak birkaç gün önce 90. Yıldönümü kutlanan Cumhuriyetimizin her geçen yıl güçlenerek, büyüyerek sonraki nesillere ulaşacağını temenni ettiğini söyledi.
 
 
Konuşmalardan sonra ise Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.Ali Coşkun’un sunumunu yaptığı panele geçildi.
 

Kongre, Pazar gününe kadar devam edecek.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.