Meb Ve Sağlık Bakanı Değişiyor..

Kabineye yeni Bakanlar geliyor! Bakanların bazıları 3 dönem, bazıları ise yorgunluk sınırına takıldı!

Meb Ve Sağlık Bakanı Değişiyor..

 Güntay Şimşek yazdı...

"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı mebbis, yakın bir zaman dilimi içinde, kasım sonu aralık başı gibi değişecek" sözlerini önemli bir kaynaktan duyunca şaşırdım. Zira Milli Eğitim Bakanı Avcı, kabinenin en yeni isimlerinden birisi; neden değişsin? Ama değişecekmiş. "Hatta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da değişebilir. Şu an Bakırköy'de kurduğu ofisten Edirne'nin mahalli seçimlerde AK Parti adına, başarılı olması için ciddi çaba sarf ediyor." Fakat kabinedeki revizyon sadece Avcı ve Müezzinoğlu'yla sınırlı olmayacakmış. Önemli sayıda bakan, yerini yeni isimlere bırakacakmış.

Başbakan Erdoğan, seçim sürecine tek yönlü olarak bakmıyormuş. Hem mahalli hem de genel seçimlere, yeni isimlerle ve yeni kabineyle gitmek istiyormuş. Her iki seçimde de başarılı işlere imza atacağına inandığı kişilerden kabineyi oluşturacakmış. Önemli kaynağım anlatmaya devam ediyor;"İlk önce 3 dönem engeline takılan bakanlar, yerini yeni isimlere devredecek. Çünkü bazıları mebbis zaten çeşitli yerlerden belediye başkan adayı olacağı için ayrılacak. Ayrıca bazı isimlerin de yorulduğuna ve önümüzdeki dönemde verimli olamayacağına inanılıyor."

Kabinede son değişiklik, bu senenin ocak ayında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptıkları görüşmenin ardından gerçekleşmiş, İçişleri Bakanlığı'na İdris Naim Şahin'in yerine Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Ertuğrul Günay'ın yerine Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'na Ömer Dinçer'in yerine Nabi Avcı ve Sağlık Bakanlığı'na Recep Akdağ'ın yerine Mehmet Müezzinoğlu getirilmişti. Ancak bu defaki revizyonda yenilenen bakanlık sayısı çok daha fazla olacakmış. Merakla bekleyeceğiz, sayılı günler hızlı geçer.
Haber için 
TIKLAYINIZ

 

HABERTURK

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 02:24YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması