.

SAĞLIK-SEN,MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP GÖNDERDİ

Sağlık-sen'den Milletvekillerine Yıpranma Payı Mektubu

SAĞLIK-SEN,MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP GÖNDERDİSağlık-Sen, 26. Dönem milletvekillerine bir mektup yazarak yıpranma payının en kısa sürede hayata geçmesini istedi. Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş imzasıyla milletvekillerine gönderilen mektupta, yeni döneme ait beklentilerin yanı sıra sendikal taleplere de yer verildi.

Memiş, mektubunda “Çalışanlarımızı tehdit eden fiziksel, psikososyal ve
ekonomik tabanlı sorunların çözümü ve mesleki tükenmişliği rehabilite edecek tedbirler, yeni dönemin sağlık alanındaki öncelikleri arasında yer almalıdır. Sosyal hizmet politikalarında ise bireyi, aileyi ve dezavantajlı kesimleri, tarihsel ve kültürel birikimimizden beslenen güçlü bir sistem içinde koruma ve güçlendirmek, yeni dönemin reform gerektiren en önemli ihtiyaçlarından birisidir.” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde sağlık ve sosyal hizmetlerin kalite ve sürdürülebilirliği için yeterli istihdamda bulunulması, çalışanların motivasyonunu artırıcı, iş sağlığı ve güvenliğini sağlayıcı uygulamalara gidilmesini isteyen Memiş, yıpranma payı çalışmalarının tamamlanarak hayata geçirilmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması taleplerini de tekrarladı.

1 Kasım seçimlerinde, millet iradesiyle yeni bir dönemin kapısının aralandığını belirten Metin Memiş, seçmenin yüzde 98’inin tercihinin yansıdığı TBMM’nin, Yeni
Türkiye’nin inşa ve ihya yolculuğunun en büyük kazanımı olduğuna dikkat çektiği mektupta, “Türkiye’yi konjonktürlerin, antidemokratik müdahalelerin esiri olmaktan kurtaracak, Türkiye’nin demokrasi çıtasını daha yükseğe taşıyacak, toplumsal kaynaşma ve ilke birliğini tesis edecek, 1000 yıldan fazla sürede insanlığa barış, adalet ve güven tesis etmiş medeniyet ufkumuzu taşıyacak ve bu kimliğiyle dünya nezdinde itibarımızı güçlendirecek bir Anayasa’nın önce bütün partilerin desteği ile parlamentodan, sonra da milletimizin engin vicdanından geçmesi sağlanmalıdır.” dedi.

Metin Memiş milletvekillerine gönderdiği mektupta anayasa talebinin yanı sıra işsizlik ve yoksulluğun en aza indirgenmesi, ülkemizi tehdit eden her türlü teröre ve vesayet odaklarına karşı sonuna kadar mücadele edilmesi ç
ağrısında da bulundu.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sendika - 12 ay önce
ne yaparsanız yapın ama çabuk yapın.sağlıkçılar isyanda.eğer komple iş bırakma için konsersuyum oluşursa ne yapacağınızı düşünün.
Avatar
hemşire - 12 ay önce
bekliyoruz bir gecede emeklik hakkımızı alanların mahşerde yakasınsa yapışacagız(11 yıl yaşa takıldık).bu vekiller yıpranmayı onaylarsa duacıları olacağız
Avatar
2351 VHKİ ATANMADI O ZAMAN NEDEN MEKTUP YAZILMADI - 12 ay önce
evet arkadaşlar bu teşkilatta her şey sağliğa ve sağlikçiya göre. bizlermaraba geldikdünyaya maraba gideceğiz ama Allahbüyükboynuzsuz koç bile boynuzlu koçtan hakkini alacağini bilmekteyiz.Allah sebeb olanlarin yanionakomaz hakkimiz haramolsun.hele hele sanamemiş başkan...........haksızlığa uğrayan sınav kazanıp atanmayan 2351 vhkiden biri...
Avatar
anti-sarı sendikacı - 12 ay önce
arı sendikacılığında ne ka
Misafir Avatar
kibar anti-sarı sendikacı - 12 ay önce @anti-sarı sendikacı
devamı.. lütfen..
Misafir Avatar
kontr anti sarısendikacı - 12 ay önce @anti-sarı sendikacı
sayın editör rica etsem.. bu yazının devamını verebili misiz çünkü sarısendikacılık için en canalıcı ifadeler devamında devamıda yazıyor.eğer sizcede bir sakıncası yoksa lütfen yayınlayabilir misiniz
Avatar
anti-sarısendikacı - 12 ay önce
kendi yöneticilrini işveren adına yetki ve sorumluluk kullanan yönetici,md,vb görevlere getirmek için çaba gösteren sarısendikacılığın maskesini indiren yorumlarımı yayınlamamanızı protesto ediyoruum.saygılarımla.
Misafir Avatar
sapsarı sendikacı - 12 ay önce @anti-sarısendikacı
valla bu güne kadar böylesi bir sarı sendikacılık türünü,tipini ne gördüm ne duydum ne de biliyorum
Avatar
NÖBET - 11 ay önce
2016 ocaktan i̇ti̇baren aci̇i̇ller yoğun bakimlarda nöbet ücretleri̇ %50 farktan arindirlmiş ve bu farkin sadece ameli̇yathaneler ve di̇ali̇zlere veri̇leceği̇ söyleni̇yo mutemetler tarafindan bu durumun doğruluk derecesi̇ ne yoksa bi̇ yanliş anlaşilma mi var düzeltme bekleyen???