.

Sağlık SEN: Hastanelerde Mobbing Var

Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, Kırağaç, Soma ve Kula Devlet Hastanelerinde yöneticilerin personele mobbing uyguladığını iddia etti. İrğat, “Bu konuda elimizde çok sayıda şikayet var. Yetkilileri göreve çağırıyoruz” diye konuştu.

Sağlık SEN: Hastanelerde Mobbing VarSağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, Kırağaç, Soma ve Kula Devlet Hastanelerinde yöneticilerin personele mobbing uyguladığını iddia etti. İrğat, “Bu konuda elimizde çok sayıda şikayet var. Yetkilileri göreve çağırıyoruz” diye konuştu.

Sağlık Sen ‘Mobbing yapılıyor, gerekeni yapın’ çağrısında bulundu. Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, sendika olarak mobbing uygulayan yöneticiler ile her zaman mücadele edeceklerini söyledi. İsim vererek Soma, Kırkağaç ve Kula'yı işaret eden İrğat yetkilileri gerekli tedbirleri almak için göreve çağırdı.

Yöneticilerin başarılı olması için personele değer vermesi gerektiğinin altını çizen Şube Başkanı İrğat, bu sayede başarının geleceğinin ancak aksi halde bunun mümkün olmadığını savundu. Sağlık alanında ise başarısızlığın yerinin olmadığını hatırlatan Başkan Mustafa İrğat, “Manisa’da elindeki kısıtlı imkanlar ile büyük fedakarlıklar gösteren, tek adamlığı bir kenara bırakmış, çalışana baskı ve zulmü defterinden çıkartmış, yönetişim bilinciyle hareket eden, bulunduğu kuruma güç ve değer katan yöneticilerimiz çoğunlukta olsa da, ne yazık ki üzülerek ifade ediyoruz bunun dışında tutacağımız, personele mobbing uygulayan, baskıcı tutumları ile personeli yıldıran, sözlü hakaretlere varan ifadelerde bulunan, istişareye kapalı, ben merkezci ve egolarının kurbanı yöneticilerin olduğu da, su götürmez bir gerçektir” dedi.

DÜŞMAN EDİYORLAR

  Bazı yöneticilerin ‘Küçük dağları ben yarattım edasında’ olduğunu iddia eden İrgat, “Soma Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. İlker Çokboz, Kırkağaç Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Ali Münger ve Kula Devlet Hastanesi İdarecileri acaba sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara daha ne kadar duyarsız kalacaklar. Biz Sağlık Sen olarak çalışanların sıkıntılarından bahseder etmez, insanları sendikaya düşman etmeye kalkan bu yöneticiler, görev sürelerinde gösterdikleri üstün performansla siyasi iradeyi de manipüle etmekte ne kadar mahir olduklarını göstermişlerdir” dedi.

ZULÜM UYGULUYORLAR

Adı geçen hastane yöneticilerinin kurumlarında zulüm uyguladıklarını savunan Başkan Mustafa İrğat, “Artık tahammül sınırımızın sonuna geldik. Soma, Kırkağaç ve Kula’da, tek adamlıktan vazgeçmeyen, istişareye önem vermeyen, personele hakaretlere varan sözler sarf eden, personelin “Gitseler de kurtulsak” diye serzenişte bulunduğu, makamların gelip geçici olduğunu unutmuş, millete ve çalışanlarına hizmet etmeyi bir kenara koymuş yöneticiler ile artık çalışılamaz duruma gelinmiştir. Sağlık alanında herkes, millete hizmeti kendisine şiar edinmeli bu düsturla çalışmalıdır. Sağlık-Sen olarak istişarenin önemini bir kez daha vurguluyoruz” dedi.

ÇALIŞANIN YANINDAYIZ

Sendika olarak sürekli çalışanların ve üyelerinin yanında olduklarını söyleyen Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı, “Bu zulme karşı hukuki alanda mücadelemizi başlattık. Kimsenin hakkını kimseye yedirmeye niyetimiz yok” dedi İrğat son olarak yetkilileri bu üç hastane hakkında göreve çağırarak gerekenin yapılmasını istedi.  
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ALİ - 3 ay önce
yöneti̇çi̇ler hepsi̇ sağlik sen üyesi̇ mobi̇ng uyguluyanda sağlik sen ci̇ler kendi̇ sendi̇ka üyeleri̇ne yapmiyorlar başka sendi̇ka üyeleri̇ne mobing uyguluyorlar
Avatar
Sağlıkçı - 3 ay önce
Milletin önüne sendika üye formunu koyup imzala diyen Soma sağlık-sen mobbing yapmış olmuyor mu? Sizi gidi çıkarcılar sizi.. madem şikayet var üyelerinizin arkasında durun ve dava açın öyle çamur at izi kalsınla olmaz bu işler. Sizi gidi köylü kurnazları sizi...
Bende size diyorum ki sizin sendikanın Soma şubesi de mobbing yapıyor bende sizi göreve davet ediyorum....
Avatar
nur - 3 ay önce
mobbing in en alasını sağlık sen istifa eden üyelerine yapıyor...düşünün istifa ettim diye 2 ay bulunduğum yerden tam 140 km başka bir ilçeye geçici görevlendirildim... Allah sizi islah etsin...bakın ismimi yazmaya bile korkuyorum...bu ayıp size yeter...
Avatar
musa - 3 ay önce
şu anda sağlıkta yönetici olup sağlık sen üyesi olayan varmı.....
Misafir Avatar
benim gördüğüm - 3 ay önce
KAMUDAKİ BİRÇOK İDARECİ FETÖCÜ. BU FETÖCÜ İDARECİLER YETKİLİ SENDİKAYA BASKIYLA ÜYE YAPIP,  FETÖCÜLERİN ATAMALARINDA SÖZ SAHİBİ,  İMTİYAZ,  KARİYER, MENFAAT VS. SAĞLAYIP AKP'YE DÜŞMAN KAZANDIRIYORLAR!
Avatar
kerem tarhan - 3 ay önce
mobbing ve zulmün olmadığı bir tane hastane var mı? varsa isim veren olursa biz de öğreniriz...
Avatar
Mobbinci sagliksen - 2 ay önce
2011 de kayseride zorla üye yaptığınız hatta üye olmazsanız en kötü birimlere süreriz dediğinizı ne çabuk unuttunuz. Zorla üye oldum, yeni memur olmanin verdiği korkuyla. Sağlık memurunu bir anda otelcilik müdürü yaptığınızı gordüğümde istifa ettim. Sonra 10 gün geçmeden sürüldüm. 1 yıl içinde 4 servis değişikliği yaptınız şimdi hangi mobbing ten bahsediyorsunuz.önce kendi temsilcilerinize mobbing yapmamaları gerektiğini öğretin. Yazık yaa çıkmış mobbing uyguladılar diyor. Yesinler mobbingini
Avatar
misafir - 2 ay önce
sağlık senciler diyorki hastanelerde baskı var en büyük baskıyı siz sağlık senciler yapıyorsunuz hastanelerde bile yönetimi siz belirliyorsunuz, işinize gelmeyenide harcıyorsunuz ve baskı uyguluyorsunz
Avatar
SAĞLIK MEMURU - 3 ay önce
i̇yi̇ bari̇ mobi̇ng uygulayanlarin yaninda deği̇lsi̇ni̇z tokat s sende si̇zi̇n gi̇bi̇ olsa keşke ağlik