.

KAMU ÇALIŞANLARINA MÜJDELİ HABER..YIPRANMA,ZAM,KADRO..

Kamu Görevlilerine Müjdeli Haber! Yıpranma,Kadro,Zam...

KAMU ÇALIŞANLARINA MÜJDELİ HABER..YIPRANMA,ZAM,KADRO..Sağlık sektöründeki çalışanların erken emekli olabilmesi için kimlerin yıpranma hakkından yararlanacağını belirlemek üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) bir komisyon oluşturulacak.

Komisyon, yaptıkları işe göre hangi sağlık çalışanlarının ne kadar yıpranma hakkı alabileceklerini belirleyecek. Kamu kurumlarında, memur veya sözleşmeli personelin yapması gereken işlerde ‘sürekli işçi’ kadrosunda çalıştırılan, aralarında mühendislerin de bulunduğu personel, memur kadrosuna geçirilecek.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB), memur sendikalarıyla bu yıl imzalanan toplusözleşme görüşmelerinde uzlaşmaya varılan hususlarda gerekli mevzuat değişiklikleri için çalışma başlattı. DPB, kamu kurumlarına da konuyla ilgili yazı göndererek her kurumun kendi personeli açısından hazırlık yapmasını istedi. Çok sayıda kamu çalışanını ilgilendiren ve yeni hükümet kurulduktan sonra hayata geçirilecek söz konusu düzenlemelerden bazıları şöyle:

SÜREKLİ İŞÇİYE MEMUR KADROSU: Kamu kurum ve kuruluşlarında memur veya sözleşmeli personel eliyle yürütülmesi gereken işlerde “sürekli işçi” kadrolarında çalışmakta olanlar, KİT’lerde sözleşmeli personel kadrolarına, diğer idarelerde ise memur kadrolarına geçirilecek. 4/C’li olarak tam zamanlı çalışan geçici personel ise sözleşmeli personel pozisyonlarına aktarılacak. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YIPRANMA HAKKI: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak bir komisyon tarafından, kamu görevlilerinden kimlerin hangi şartlarda ve süreyle fiili hizmet süresi zammından (yıpranma hakkı) yararlandırılacağı belirlenecek.

İZİNLER ERTESİ YILA DEVREDECEK: KİT’lerde çalışan sözleşmeli personelin yıl içinde kullanamadıkları izinlerini ertesi yıl kullanabilmeleri sağlanacak. Söz konusu personelin temel ücret grupları, 31 Ocak 2016 tarihine kadar yeniden düzenlenecek.

DÖNER SERMAYE KATSAYILARI DEĞİŞECEK: Üniversitelerde görev yapan sağlık çalışanlarına döner sermaye gelirlerinden yapılacak ek ödemenin dağıtılmasında uygulanacak kadro/ görev unvan katsayıları yeniden belirlenecek.

POSTACI YAŞ SINIRI 60’A ÇIKIYOR: PTT’de çalışan posta dağıtıcılarının yaş sınırı 55’ten 60’a çıkarılacak.

CUMA NAMAZI İÇİN ÖĞLE TATİLİ: Cuma günleri memurların cuma namazına gidebilmelerini sağlayacak şekilde öğle tatili süresi uzatılacak. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aleyna - 1 yıl önce
sağlık bakanımız bakan oldu bizlere yıprama payı vesabitların maaşlarımıza yanısıltılması olursa çok seviniriz bizlere bu iylığı yapsın yeter birazda ahiretimize çalışalım saygılarımla
Avatar
aziz - 1 yıl önce
üniversite hastanelerindeki sağlık personelinin döner sermaye katsayısı arttırılmalı.çok çalışmaya rağmen sıfır performans ücreti ödeniyor
Avatar
hizmetli - 1 yıl önce
herkese kadro bizlere yine bişey yok Allah aşkına bu hizmetlilerin sonu ne olacak niye kimseden çıt çıkmıyor Allah hakımızı inşAllah bu memursenin gözünden çıkarır kalmış herkese kadro eeeeeeee hizmetliler bile hiç aklına gelmiyor utanın utanın.Allah hakımızı sizden çabucak alır.
Avatar
ünüversite mezunu hizmetli - 1 yıl önce
saglık bakanlığındaki üniversite mezunu hizmetliler için de bir çalişma olacakmı
Avatar
hiz - 1 yıl önce
bir müjede hizmetlilere verin Allah için onlarda bu vatanın evlatları
Avatar
2834 - 1 yıl önce
her işi biz yapıyoruz lakin ne unvan nede başka bir yerde bizim adımız zikredilmiyor. üniversite bitirdik sınav kazandık yeterli kadro yok dediler bizim sınav güme gitti. sendikalar bizi unuttular. bizide Allah yarattı..........
Avatar
fatma - 1 yıl önce
hiz. vhki ne zaman vereceksınız kazandık vermedınız bu kadar çok önemlı oldunuzu bilmiyorduk şimdı taşıranlar bakayor bizda memur işi yapıyoruz yazıklar olsun biz kadro bekliyoruz vhki atamalarınız
Avatar
feride - 1 yıl önce
vhki kadroları için yeniden sınav deniyordu gerçekten ne kıymetli kadroymuş yada önemsizmişiz yıl bitior bizede bir cevap verirseniz seviniriz gidiyaş hakkkında