.

Yüksek Lisanslı Sağlıkçı Maaşı Artıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil Hemşire ve Ebe unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, meslekleriyle ilgili alanlarda master (yüksek lisans) yapmışlarsa aylık maaşları artacak.

Yüksek Lisanslı Sağlıkçı Maaşı ArtıyorKamu kurum ve kuruluşlarında Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil Hemşire ve Ebe unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, meslekleriyle ilgili alanlarda master (yüksek lisans) yapmışlarsa aylık maaşları artacak.

Hemşire ve Ebe unvanlı kadrolarında mesleki lisans mezunu olarak görev yapan Devlet memurları;

*Meslekleriyle ilgili alanda yüksek lisans yaptıklarına dair diplomalarını Sağlık Bakanlığına tescil ettirdiklerinde ilgisine göre “Uzman Hemşire”/”Uzman Ebe” unvanını kazanmaktadırlar.

*Yüksek lisans (meslekleriyle ilgili alanda olsun ya da olmasın) yapan ebe ve hemşirelerin kazanılmış hak aylık derece/kademelerine “1 kademe” ilave edilmektedir.

*Kurumlar için ihdas edilmiş Uzman Hemşire/Uzman Ebe kadrosu bulunmadığından, yüksek lisans yapmış olmak, ebe ve hemşirelerin kadrosunda değişiklik yaratmamaktadır.

*Hemşire ve ebenin yüksek lisans (meslekleriyle ilgili alanda olsun ya da olmasın) yapması; ek göstergelerini, yan ödemelerini ve ek ödemelerini değiştirmemektedir.

*Yüksek lisans (meslekleriyle ilgili alanda olsun ya da olmasın) yapılması, ebe ve hemşirelerin emekli keseneklerine (sigorta primleri) esas seviyesini “1 kademe” ilerletmekte ve bunun dışında emeklilik haklarını etkilememektedir.

*Meslekleriyle ilgili alanda yüksek lisans yaparak ilgisine göre “Uzman Hemşire”/”Uzman Ebe” unvanını kazananların özel hizmet tazminatı 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak artacak. Uzman hemşire ve uzman ebe hakkında uygulanacak özel hizmet tazminatı oranı, uzman olmayan ebe ve hemşireye göre “5 puan” daha fazla olacak.

Master yapmak ebe ve hemşire maaşını ne kadar artıracak?

Meslekleriyle ilgili alanda master yaparak Uzman Hemşire ve Uzman Ebe unvanını kazananların aylık maaşlarında, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ilave artış olacak.

2016 yılının ilk altı aylık dönemi için belirlenen katsayılara göre, Uzman Ebe ve Uzman Hemşire maaşındaki ilave artışın miktarı;

-1/10/2008 öncesinde memuriyete girmiş olanlar için aylık net 41,52 TL,

-1/10/2008 ve sonrasında memuriyete girmiş olanlar için aylık net 36,53 TL

olacak.

Öte yandan, 2015 yıl sonu enflasyon rakamının %7,90’ın üzerinde çıkması durumunda, aradaki fark maaşlara ilave zam olarak yansıyacak. Bu şekilde enflasyon farkı zammı yapılması durumunda, Uzman Ebe ve Uzman Hemşirenin yararlanacağı ilave maaş artışı da daha fazla olacak. 

memurunyeri.com
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hemşire - 13 ay önce
hastane ve sağlık yönetimi üzerine yapılan yüksek lisanslar dahil olur mu acaba
Avatar
mehmet yüksek - 13 ay önce
yüksek lisans yapan veri hazırlama kontrol işletmeninin maaşı niye artmıyor,hep sağlıkcı nın özlük haklarında iyileştirme yapılıyor genel idare sınıfının özlük hakları niye iyileşmiyor.yüksek lisans yapan memura hiç bir iyileşme maalesef yok.
Misafir Avatar
müdür - 13 ay önce @mehmet yüksek
dostum burası sağlık bakanlığı.
Avatar
deriya - 13 ay önce
zaten böyleydiki hiç bişey değişmemiş
Avatar
sağlıkçı - 13 ay önce
yardımcı sağlık personeline ne zaman zam verilecekse?12 yıldır ses yok...
ne bakandan ne hükümetten
Avatar
İbo - 13 ay önce
diğer kadrolarda görev yapanlar insan değil ya
Avatar
gih personeli - 13 ay önce
şu bakanlıkta tüm kaymakları sağlıkçılar yiyor yüksek lisanslı bi sürü vhki şef ve memur var onların günahıne zaten bakanlıkta geçici çalışıp memurlardan çok maaş alıyolar o memurdan fazla ücret alacaklarsa memurun işine neden atlıyolar herkez kendi işini yapsın
Avatar
Yasin - 13 ay önce
sağlık sektöründe sadece ebe hemşire ve hekimler yok diğer sağlık personeline de yüksek lisans yapana uzman ünvanı verilmeli çifte standart bırakılmalı
Avatar
06 - 13 ay önce
diğer alanlarda yüksek yapanların durumu ne olacak?