.

Yiyecek Yardımına 112 Düzenlemesi

Yiyecek Yardımına 112 Düzenlemesi

Yiyecek Yardımına 112 Düzenlemesi 9 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği değişikliği ile A1,A2, ve C tipi 112 istasyonları ile KKM personelininin müdürlük ve hastanelerde ücretsiz yemek yemesi kaldırılmıştır. İlk bakışta personelin kafasını karıştıran ve olumsuz gibi algılanan bu durum ilgili personele bu yardımın nakti olarak verileceği için düzenlenmiştir. 

Bugün yayınlanan Resmi Gazetede ;

"EK MADDE 2- Al, A2 ve C tipi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezinde fiilen görev yapan personel hariç olmak üzere bu Yönetmeliğe göre yiyecek yardımından yararlanacak personelden Sağlık Bakanlığı 112 acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personel (sözleşmeli personel dahil), il sağlık müdürlüklerinin yemek servislerinden veya il sağlık müdürlüklerince belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı yataklı tedavi kurumlarının yemek servislerinden ücret ödemeden yararlanır. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Sağlık Bakanlığınca belirlenir."

denilmektedir. Bununla beraber uygulamanın hayata geçeceği tarihte verilmiştir. 

MADDE 3- Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımını izleyen aybaşında yürürlüğe girer.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ALİ VELİ KIRKDOKUZELLİ - 4 ay önce
sayin edi̇tör yazıda müdürlük a1 ve a2 istasyon ve komuta merkezi personeli hariç olmak üzere demiş geriye hangi personel kaldı da ücret alsın. zaten vardı bu yazı si̇zi̇n yorumunuza göre alacak diyosunuz ama yazıda burda çalışan personel hariç diyor daha net açıklama olursa sevinirim
Misafir Avatar
Ertan çelik - 4 ay önce
Nakdi yardım yapılacağına dair bir düzenleme yok ise nakdi yardım yapılamaz.Ben bir bu mevzuyla yaklaşık 10 yıldır uğraşıyorum. Daha önce 112 personeline ücretsiz yemek verdiğiim için Sayıştay zimmet çikartmıştı. Ve o dönemde (2008) Dev.Mem Yiy.yard yön. Gerçekten 112 personeline ücretsiz yemek verilebileceğine dair bir hüküm yoktu. Sadece bakanlıgin 112 personeline ücretsiz yemek verin talimati vardi.
Misafir Avatar
Zzzzx - 4 ay önce
Arkadaş iyi oku o saydığı kişiler ücretsiz yemekten yararlanır diyor. A1 A2 ve C tipi olanların dışındakiler yararlanacak. A1 A2 ve C de çalışanlara nakti vetilecek demektir.
Avatar
sadi - 4 ay önce
devlet memurları yiyecek yardım yönetmeliğinin madde 3 – yiyecek yardımı yemek verme şeklinde yapılır. bu yardım karşılığında nakten bir ödemede bulunulmaz. hükmündeki, nakdi yardım yapılamaz hükmü değişmediği müddetçe bu iş şehir efsanesinden öteye geçmez.