.

TIBBİ SEKRETERLERİN ÜST ÖĞRENİMİ İÇİN ADIM ATILDI !

Tıbbi sekreterlerin üst öğrenimi için başvuru yapıldı..

TIBBİ SEKRETERLERİN ÜST ÖĞRENİMİ İÇİN ADIM ATILDI !Söz konusu programı bitirenlerin sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına atanabilecek mesleki sağlığa ilişkin bir üst öğrenim olmadığından dolayı üst öğrenim için öngörülen zam ve tazminattan yararlandırılmaması istenmişti. Ayrıca 05.08.2014 tarihinden itibaren ödeme yapılmış ise geri tahsil edilmesi gerektiği belirtilmiş, Türk Sağlık-Sen tarafından üst öğrenim belirlemede tek yetkili olan YÖK’e başvuru yapılarak görüş sorulmuştu. 

YÖK tarafından Türk Sağlık-Sen'e gönderilen yazıda ise 05.08.2014 tarihinde söz konusu bölümün üst öğrenim olmaktan çıkarıldığına dair herhangi bir karar belirtilmedi. Aksine Yükseköğretim Genel Kurulu’nun 01.12.2006 tarihli toplantısında Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programının Sağlık Meslek Liselerinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünün bir üst öğrenimi olduğuna karar verildiği açıkça ifade edildi.

YÖK’ün söz konusu cevabının ardından Türk Sağlık-Sen tarafından Türkiye Halk Sağlığı kurumuna bir başvuru yapıldı. Yapılan başvuruda YÖK’ün cevabi yazısına atıfta bulunularak Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünün tıbbi sekreterlik bölümünün üst öğrenimi olduğunun açıkça ifade edildiği belirtildi. Kurumun yazısında bahsedilen üst öğrenimden çıkarma gibi bir kararın olmadığı belirtilerek hukuka ve hakkaniyete aykırı işlem tesis edilmemesi istendi. Gerekli tedbirlerin alınması talep edildi.

Sağlık Bakanlığının Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünün Üst Öğrenim Olmadığına Dair Yazısı


YÖK'ün Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünün Üst Öğrenim Olduğuna Dair Yazısı​Halk Sağlığı Kurumuna Konuyla İlgili Başvurumuz 


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
süleyman - 1 yıl önce
büro yönetimi ve sekreterlik tıbbi sekreterliğin üst öğrenimi olmamalı
Avatar
bir sıhhıyeci - 1 yıl önce
işletme de üst öğrenimdir bu da en kısa sürede düzeltilecektir inşAllah.
Avatar
Harika - 1 yıl önce
lisans tamamlama dgs ile olmalıdır.
diğer bölüm mezunlarının suçu ne? herkes dgs için ter döküp kurslarda hazırlanırken lisans tamamlama sınavsız oluyor.lisans tamamlama aynı bölüm içinde olmalıdır. laborantsa laboratuvarda, ebe ise ebelikte, hemşire ise hemşirelikte ve tıbbi sekreter ise tıbbi sekreterlikte, öbür türlü hem lisans tamamlama hem de bölüm değiştirme aynı anda oluyor.bu da ancak sınavla yapılıyor normalde dgs ile.
Avatar
mustafa - 1 yıl önce
sağlık bakanlığı kadar ne yaptığını bilmeyen, herşeyi eline yüzüne bulaştıran ikinci bir bakanlık yoktur heralde. şu haber gibi daha neler var neler. deveye boynun neden eğri demişler, nerem doğru ki demiş...
Avatar
nadir - 1 yıl önce
işini seven #sağlıkçıtıbbisekreterleremüjde aile hekimliğinde asıl olan tıbbi sekreterler kadro müjdesi
Avatar
ahmet - 1 yıl önce
çok şükür birileri tıbbi sekreterlerın farkına vardı
Avatar
fatih - 1 yıl önce
peki ya işletme bölümü. o nun içinde başvuru yapılsa çok iyi olur.
Avatar
TÜRK - 1 yıl önce
radyolojiye yaptılar ya onlarada yaparlar emin olun ...