.

TIBBİ SEKRETERİN ASMDE KADRO BEKLEYİŞİ

TIBBİ SEKRETERİN ASMDE KADRO BEKLEYİŞİ

TIBBİ SEKRETERİN ASMDE KADRO BEKLEYİŞİpersonelsaglik@gmail.com okuyucu köşesi;

6 Yıl emek veren 4 Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk. 2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını Bitirdik. Aile Hekimliği Uygulama Yönetmenliği tabi kamu personeli olmayan Aile Sağlığı Merkezinde hizmet veren Tıbbi Sekreterlerin, kamu kurumlarında çalışan sağlık görevlileri ile eşit iş yaptıklarını Arkadaşlarımız kadro verilmemesi nedeniyle birçok sorun yaşamaktadırlar. Kadroya kavuşmaları halinde yaşadıkları sorunların ortadan kalkacağına inanıyoruz. Kamu dışı’ statüsünde çalışan Aile Sağlığı Merkezlerinde Tıbbi sekreterler, iş güvencelerinin olmaması nedeniyle 1000-1600 arası maaş alıp mağdur edilmektedir. Aile sağlığı merkezlerinde ise Gruplandırmadan dolayı Asıl işimizi yaparak 1000-1600 ücretle çalışıyoruz.  Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinde MADDE tıbbi sekreterler tercih edilmesi ve sözleşme güvence(Kadro/4/B sözleşmesi ) için  madde konulursa 70 Bin Aile mutlu olacaktır. Aile sağlığı merkezlerin Tıbbi Sekreterler işini severek yapıyor ve hastalar memnun bir şekilde ayrılıyor. Aile hekimlikleri iş yükünden şikâyetçi resmi yazışmaların Asıl işi olan Tıbbi sekreterlerin yapmasını istiyorlar. Kendisine kayıtlı kişileri yılda en az bir defa değerlendirerek sağlık kayıtlarını güncellemek.  Aile Sağlığı merkezlerinde yazışma ile ilgili işleri yapan herhangi bir konuda sıkıntı yaşadığı durumlarda kamu dışı’ bir görevdesiniz, sağlıkçı değilsiniz diye denmektedir. Aile hekimleri iş yükünden rahatsız yazışmaların bilgisayar ile ilgili hasta ilişkilerin Tıbbi sekreterlerin yapmasını istiyorlar.Doktorlar düşük para vererek diplomalarından faydalanıyorlar.Aile sağlığı merkezlerin Tıbbi sekreterlere kadro verilirse işsiz kimse kalmaz.Toplum sağlığı merkezleri bölümle alakası olmayan kişiler çalıştırılmaktadır. Sağlıkla alakası olmayan kişilerin yapması işlerin aksatılmasına yanlış yapılmasına neden oluyor.Bu önemli konuya inşallah göz önünde bulundururlar. Tıbbi sekreterler olarak sosyal medyada hangi yoruma baksan tıbbi sekreterlerin mağduriyeti. Çoğu tıbbi sekreter arkadaşlarımın işsizlikten intiharın eşiğine bile geldiler. Aileleri ne umutlarla emek verip okuttular.Türkiye Geneli Aile hekimliğinde Tıbbi sekreterler çalışırsa işsiz tıbbi sekreterler kalmaz. Sağlık Bakanından ve yetkililere sesleniyoruz bu önemli konuda biran önce önlemini alırsa hem işsiz sağlık personeli rahat eder. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
asm sekreter - 11 ay önce
asm tıbbı sekreter kadro beklıyor.bizim gibi calısan arkadaslar magdur.asıl ış yapmaktayız.bu acıklamalara bakarsak bızlerıde alacaklar gibi.
Avatar
Önlisans tıbbi sekreter - 11 ay önce
aile sağlığı merkezindeki tıbbi sekreterler olarak bizlerde kadro bekliyoruz asıl işi yapıyoruz ama asgari ücretle calistiriliyoruz hakkımızı istiyoruz artık bizlerde
Avatar
aslı - 11 ay önce
ne sorunun var arkadaş senin tıbbi sekreterle hayırdır? o kadar dersi boşuna mı gördüm ben kullanım alanım var ki gördüm sende oku sen de ol. hakkımıza emeğimize laf etme!
Avatar
tıbbi sekreter - 10 ay önce
aile sağlığı merkezlerinde çalışan emekçi tıbbi sekreterler olarak kadro hakkımızdır ve istiyoruz.
Avatar
NE SAĞLIĞI YA - 11 ay önce
hastanelerde torpille alinan taşeron personel çalişiyor.sağlikla alakasi yok tibbi sekreterlerin.hastaya müdahalede bulunmuyorlar.sadece veri giriyorlar.
Misafir Avatar
tıbsek - 11 ay önce @NE SAĞLIĞI YA
ya sen kimsin neye göre öyle diyorsun. senin o dediklerin ilkokul çıkmadan işsiz güçsüz vatandaşlar. ikincisi sen şayet hemşire isen senin gördüğün derslerin çoğunu gördük uygulamada bilgimiz sizinki gibi olmayabilir. böyle aşağılayıcı bir tavırla kendini bir şey zan edersen biz 6 yllık eğitimden sen ise sadece ve sadece liseden gitmesin. bilgi sahibi olda öyle gel konuş bir şey bildiğini zan etsinler.
Avatar
isimsiz - 11 ay önce
asm de tibbi̇ sekretere ne gerek varki
Avatar
adalet mi - 11 ay önce
tamam kadro verilsin .ama kpss ye girip hala işsiz bekleyen tıbbi sekreterler varken.hatta tıbbi bilgili sekreterler varken.asm nin bir ucuna sınavsız ,tanış usulü,selamla işe girip kadro istiyoruz demek ne kadar adil.bu haltı vekil ebe alımlarında gördük.kull hakkı bu millet.
Misafir Avatar
Tıbbi Sekreter - 10 ay önce @adalet mi
her sene kpss ye gir yüksek puan alanlar zaten asm'de çalişiyorlar şüphen olmasin doktorlar öyle bi̇r elekten geçi̇ri̇yorki̇ bu beni̇m 6. senem yoksa barinamazsin....
Avatar
tıbbi sekreter - 1 ay önce
Bakıyorum da çoğu yorumlarda taşeron olarak çalışan tıbbi sekreterlere sürekli sallıyorsunuz. Elbette bir referans olmadan taşeron bile olunmuyor. Bu önceden de böyleydi maalesef böylede gidiyor. Tabiki de herkes bildiği tanıdığı kişiyle iş yapmak ister. Sürekli bi torpil furyasıdır ağızlarda dolaşıyor. evet en büyük torpil tıbbi sekreter olmayıp gerçekten sağlık bakanlığına bağlı olmayan okullardan mezun veya iki üç aylık uyduruk kurslarla alınan sertifika ile hastanede çalışan arkadaşlara yapılıyor. çünkü tıbbi sekreterler bu tür arkadaşlar çalıştığı sürece kadroya hep hasret kalacaklar. lütfen biraz vicdan..