.

Sağlıkta Açığa Alınmadan İncelenen FETÖ Şüphelileri Var

Sağlık Bakanlığını Merkezde kurulan FETÖ komisyonu çeşitli bağlarla örgütle ilişkisininden şüphelendiği 3 bin 500 kişinin bilgilerini FETÖ için hazırlanan özel sisteme girip il müdürleri ve genel sekreterlere bildirdi. 

Sağlıkta Açığa Alınmadan İncelenen FETÖ Şüphelileri VarSağlık Bakanlığını Merkezde kurulan FETÖ komisyonu çeşitli bağlarla örgütle ilişkisininden şüphelendiği 3 bin 500 kişinin bilgilerini FETÖ için hazırlanan özel sisteme girip il müdürleri ve genel sekreterlere bildirdi. 

Sağlık Bakanlığı merkezi olarak açığa aldığı kişi sayısının artması ve sağlık hizmetlerinde aksaklık yaşanmaması için FETÖ ile daha önceki açığa aldıklarına nazaran daha düşük  bağından şüphelendiği kişileri açığa almadan incelemelerini yapıyor. 

Sağlıkta yeni ihraç edilecek 2 bin civarında kişinin bir kısmıda bu kişilerden oluşuyor.

personel sağlık net
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gretchen - 2 ay önce
Değerli arkadaşlar size ihraçlarla ile ilgili nacizane tespit-çıkarımlarımı yazayım
1)Sendika konusunda her bakanlık ayrı uygulamada bulunuyor, ancak 15 temmuzda üyeliği devam edenler ve geçmişte bir seneden fazla üyeliği olan 300-400 kişi ihraç potasında
2)Banka konusunda da bir belirsizlik mevcut, ancak bakanlık bankayı sendikadan daha önemli görüyor. Bu nedenle hasep uzmanlarına devretti. Belirli dönemlerde yüklü miktarda müteaddit para yatıranlar tek kriterle ihraç potasında olur tahminim bunun da 300-400 civarında olacağı.
3)Bylock olayı şu an arapsaçı halini almış durumda KHK bu nedenle gecikiyor, avea internet kullanımında dinamik İP kullandığı için alakası olmayan kişi de kullanmış gibi gözüküyor. Şu an açıkta olmayan görevinin başında olan ve başına geleceklerden habersiz 400-500 kişinin de bu nedenle ihraç potasına girdiğini tahmin ediyorum.
Avatar
gretchen - 2 ay önce
Gelelim sadece ihbar edilen ve yukarda saydığım hiçbir kriteri karşılamayan 2000-2500 civarı kişinin durumuna. Tahminim bakanlık süreci bilerek ağırdan alıyor, yasal süresi dolunca iade edecek, sonra da ben iade etmedim yasa süresi dolduğu için mecburen görevine başladı der. Soruşturmayı da kapatmaz o süreç 1-2 sene daha öyle devam eder.
Bir de referandum faktörü var tabi, onun için de oy gerekiyor, öyle olunca zaten arapsaçına dönen soruşturmamız iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bir bakmışsınız hepiniz görevinizin başındasınız :))
Misafir Avatar
Skoda - 2 ay önce @gretchen
Gretchen kardeş tespitlerin için teşekkürler. Ben 20 temmuz valilikçe açığa alındım. Dün dilekçe verdim 145 e göre iade diye . Sence bu 20 temmuz açığa alınanların ali beri ne olacak. Khk'yımı bekliyor acaba bakanlık. Ne zaman iade oluruz.
Avatar
gretchen - 2 ay önce
4)672 sayılı KHK da tek kriterle potaya girmekten kurtulan kişilerin, 1 eylülden bu yana ek bilgiler geleneler de vardır, örneğin dernekler kurulundan hangi derneğe üye olduğu görülür, yurtdışı kayıtları incelenir, kimse yokmu derneğine bağış incelenir, sendika ve kürsel doktorlar derneğinin organizasyonlarına katılımı incelenir. Sendika ve küresel doktorlar derneğinin sosyal medya hesapları hala açık ve pek çok organizasyonun fotoğrafları hala orada duruyor. Buradan da potaya 300-400 kişi girer.
5)İllerde tutuklanan, savcılıklarca sorgulanan 200-300 kişinin de bu şekilde potaya gireceğini tahmin ediyorum
Şimdiye kadar saydıklarım 1500-2000 ediyor.
Avatar
İlginç - 2 ay önce
Düşük şüpheli ama ihraç oluyor, ilginç değil mi
Misafir Avatar
street - 2 ay önce @İlginç
bylock kullanıcıları da var arlarında, ikinci bylock listesinden sonra MEB 2400 açığa alma yaptı, emniyet 12000 açığa alma yaptı, sağlıktan açığa alma olmadı
Avatar
Editore - 2 ay önce
Editor bu hafta açıkta bekleyenlerin 3 ayi doluyor bu konuyla ilgili haber yaparsan memnun oluruz.. zira artık bu zulüm öyle veya böyle bitmek zorunda... ben bir cerrahim 3 aydir ameliyat yapmadim ve koreliyorum gittikce bu zulmu yapmaya kimsenin hakki yok hem de sebepsiz yere ...
Avatar
Açıkta - 2 ay önce
Açığa almadan atılan şok olur tam
Avatar
crispy - 2 ay önce
sayın editör ilk aldıklarının çoğunu ihbarlara göre aldı, sonradan alması gereken ama artık sayı arttığı için almadığı kişileri de ihbarlar nedeniyle inceliyor. kısacası işgüzarın biri haklı-haksız bir kuyuya taş atıyor sonra 40 akıllı kılı kırk yarma yalanıyla işin içinden çıkmaya çalışıyor
Avatar
Morgan - 2 ay önce
Grechen hocam, 1. Maddeye katılmıyorum çünkü sendika kapatıldığında 2672 üyesi vardı 23 temmuzda kapatıldı. O güne kadar istifa edenleri de saysak 800 kişi sadece 15 temmuz itibari ile aktif sendika üyesi olan ve atılmayan. Daha önce atılmayan Aktif sendika üyesi olan var, 2 ay sendika üyesi olup atılan var, aktif sendika üyesi olup iade edilen var, aktif sendika üyesi olup 5 Eylül'de açığa alınan var. Yani sendikayla ilgili çok karışık bi durum benim fikrim sendikanın yanında bişey varsa onlar gidecek. Ayrıca başka bir sebeple tutuklanan bu nedenle açığa alınan birisi bakanlık tarafından iade ediliyor. Ancak adam tutuklu tekrar açığa alınacak. Yani çok saçma bi durum var karşımızda. Bence ellerine yüzlerine bulaştırdılar arada kaynamasak bari.
Misafir Avatar
,,,... - 2 ay önce @Morgan
Morgan kardeş sendika, banka ve bylock yoktur. 1 eylülde ihraç olmamış. 2014 aralıkta istifa edilmiş dernek üyeliği, sosyal medya 2014'te silinip kapatılmış. İhraç olma ihtimali nedir.