.

Sağlıkla İlgili Meclise Paket Yasa Tasarısı Geliyor

Bu yazıya ait tüm haklar http://www.personelsaglikhaber.net/ aittir.

Sağlıkla İlgili Meclise Paket Yasa Tasarısı Geliyor Sağlık Bakanlığınca Türkiye Büyük Millet Meclisine içinde bir dizi düzenlemelerin yer aldığı kanun teklifi sunulacak.

Personel Sağlık NET- Antalya

İçerisinde yeni teşiklat yasası düzenlemesininde yer aldığı pakette; Aile sağlığı merkezlerine yapılcak yeni düzenlemede yer alıyor. 7-12 aile hekimliği sistemi, aile diş hekimliği, ASM lere psikolog, diyetisyen ve 112 acil istasyonu geliyor

Yıpranma Payı

Söz konusu yasa tasarısında sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini hususuda yer almakta. Tasarıda branşlara ve çalışan birime göre yıpranma payı verilmekte.

Sağlıkta Şiddet

Sağlık personeline fiziki olarak saldıranların 24 saat gözaltında tutulması ve ardından adliyeye sevk edilmesi konusunda düzenleme ile her türlü darp olayından sonra tüm saldırganlarının yasal olarak 48 saat gözetimde tutulması ardından savcı yada hakim kararı ile serbest yada tutuklu kalması sağlanacak.

Teşkilat Yapısı

İllerde yaşanan çok başlılığı sona erdirmek amacıyla ilde tüm sağlık hizmetlerinden sorumlu ve yetkili olacak bir çatı yönetici görevlendirilecek. Halk sağlığı müdürlükleri,  halk sağlığı genel sekreterliklerine dönüşecek.  Kamu hastane genel sekreterliği ve halk sağlığı genel sekreterliği yöneticileri sözleşmeli olup çatı yöneticiye bağlı olacaklar.

Kaynak: Personel Sağlık NET

Bu yazıya ait tüm haklar http://www.personelsaglikhaber.net/  aittir. http://www.personelsaglikhaber.net/  şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Volkan - 10 ay önce
genel sekreterliği kapatıp israfı , masrafı önleyeceklerine bir de halk saglıgı genel sekreterliği kuruluyor ,yazık bu devlete.
Avatar
DEMEDİ DEMEYİN - 10 ay önce
bi̇r mi̇skal dahi̇ katma değer üretmeye(şi̇fa anlaminda) bu müsri̇f,şeytani̇ personali̇zasyon şi̇şki̇ki̇nli̇ği̇nden başka bi̇ şey üretmeyen bu obur ve obez yöneti̇m-yöneri̇ci̇ yapilanmasina son vermedi̇kçem i̇ster çati i̇ster süper çati kay sadece ve sadece kirtasi̇yeyi̇ i̇laveten katmermerleşti̇rmekten başka bi̇ şeye yaramayacaktir benden demesi̇.
Avatar
sağlıkçı - 10 ay önce
polis ve askerlere de çalıştığı birime yada bölümüne göre mi yıpranma veriliyor?
Misafir Avatar
saglikci - 10 ay önce @sağlıkçı
bi saglikci yla polisi askeri bir tutmaz siniz.polis asker çalışma saatleri bi saglikci dan bin kat fazla.saglikci haftada 40 saat çalışırken polis hergün her saat görev başında.bu ülkede hergün polis asker olurken herkes kurumunda güvenle nöbet tutuyor.adil olalım.
Avatar
MÜNZEVİ - 10 ay önce
çok yazık yine sahadaki uygulayıcılarla konu tartışılmadan sadece ankaradaki bürokratlarla yapılan bir düzenleme anlaşılan sağlık hizmetleri yaz boz tahtasına dönecek.gerçekten burdan soruyorum taşrada kime sormuşlar sorunlar nedir sistemin aksayan yönleri nrdir Allah rızası için sorulan varsa cevap yazsın
Avatar
Mustafa - 10 ay önce
yeni 500 müdür ve yardımcısı geliyor.bakanlık yağdanlıkla dolacak.minareden kendini atacak.
Avatar
mahoni - 10 ay önce
kadro açma amacıyladır. kadrolar yandaş kişilerle zaten şişirildi. bu kişiler memur tayin edip personelin facebook sayfalarını kopyalayıp dosyalamakla meşguller. mesala sevmedikleri yada sendikaya üye olmayan memura imza defteri koyup gerekirse haber vermeden elle yazıp geç kalmasını sağlıyarak tuzak kurup personeli suçlayarak sürüyorlar. personeli fişliyorlar.. başbakanlık atanan kadroları izlemeye almalıdır.
Avatar
israf - 10 ay önce
genel sekreterlikler külliyen zarar yazan kurumlar..
Avatar
Ank06 - 10 ay önce
editor hafta içi ayrıntılı yeni haberlerinizi bekliyoruz özellikle tsm ve halk sağlığı müdürlüğü iç yapısı ile ilgili değişen bir şey varmı ? emeğinize sağlık, iyi çalışmalar