.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş : 'Memurlar Çalışmıyor' Lafı Yalan!

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, ‘Memurlar çalışmıyor’ iddiasının koca bir yalan olduğunu belirterek, memuru çalıştıracak yönetim ve vizyon ortaya koyamayan bürokratik oligarşinin attığı bir yalana kamu çalışanlarının kurban edilmesine izin vermeyeceklerini kaydetti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş : 'Memurlar Çalışmıyor' Lafı Yalan!Memiş, Sağlık-Sen tarafından düzenlenen Teşkilat Eğitim Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, çalışanlara güvenli iş koşulları sağlanması gerekirken, memurun iş güvencesinin tartışılmasının çok büyük bir haksızlık olduğunu kaydetti.

Memiş, “Yıllardır 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun çalışan hakları ve özgürlüklerini kısıtladığını, kamu çalışma sisteminin işleyişine dar geldiğini seslendiren bir sendikayız. ‘Gelin 657’yi daha hakkaniyetli ve özgürlükçü bir yapıya kavuşturalım. Devlete yakışan, çalışanlarına, daha adil ve insani koşullar sağlamaktır’ dedik. Bugüne kadar buna yanaşmayıp, ‘memurun elinden iş güvencesini alacağız’ dediğinizde, bunun karşısında ilk önce Memur-Sen duracaktır, bundan da hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.

‘Memurlar çalışmıyor’ iddiasının koca bir yalan olduğunu da söyleyen Memiş, memuru çalıştıracak yönetim ve vizyon ortaya koyamayan bürokratik oligarşinin attığı bir yalana kamu çalışanlarının kurban edilmesine izin vermeyeceklerini dile getirdi. Daha adil bir döner sermaye sistemi için mücadele edeceklerini belirten Metin Memiş, “Uzun süredir mücadelesini verdiğimiz ek ödemelerin emekliliğe yansıması talebimizi mutlaka hayata geçireceğiz.

Vekil ebelerimizin, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarımızın kadroya alınmasının, Sosyal hizmet çalışanlarımızın ve üniversite hastaneleri çalışanlarımızın taleplerinin takipçisi olacağız. Her birimiz, sağlık ve sosyal hizmet alanında uygulanan politikaları denetleyebilen, doğru ve hakça politikalar geliştirebilen bir birikime sahip olacağız. İşyerlerimizde, hem çalışma koşullarını hem de hizmet üretim koşullarını daha iyi nasıl geliştirebileceğinin arayışı içinde olacağız” açıklamasında bulundu.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Personel - 11 ay önce
memurun çalışmadığı şeklinde bir sonuca ulaşan kişilerin memuru suçlamayı bırakarak yönetimi sorgulamaları gerekir. biz de genel de karşı taraf suçlanır ancak benim bu suçun içindeki hata oranım nedir diye kimse bakmaz. çalışmayan insan yoktur, çalıştıramayan yönetim vardır. liyakatsız insanların yönetici olarak atandığı, haksızlığın diz boyu olduğu, eğitimin ve liyakatın bir kenarda tutularak siyasi referansın, yalakalığın bürokraside rağbet gördüğü bir sistem içinde adam niye çalışsın veya kendini geliştirmek için uğraşsın ki? sonra ben adamımı yönetici yaptığım takdirde iş halloluyor, sistem tıkır tıkır işleyecek mi sanılıyor. bu haksızlıkla atadığınız kişiler mutlu, bunlar dışındaki tüm personel ise mutsuz. nitekim adam kayırmayı ziyadesiyle en son görevde y. sınavında yaşadık. tüm bu haksızlıklara göz yuman sendikaların söylemeleri gereken söz bu olmamalıydı.
Avatar
bürokrasiyi kim atadı? - 11 ay önce
bürokratik oligarşi şöyle dedi böyle yaptıyı geç memiş bey. bürokrasiyi siz oluşturdunuz. alt kademe üst kademe tüm yöneticiler sizin üyeniz. bir çoğu yönetim kurullarınızda görev almış kişiler. kendi adamlarınıza mı sözünüz geçmiyor. memurlar siyasi iktidarlarla gelip gitsin diyen sizin ahmet gündoğdu değilmiydi vekil genel başkan
Avatar
cemşit abuzittin - 11 ay önce
memiş efendi memurları kamu da ötekileştiren siz değil misiniz? milli eğitimde sağlıkta idareciler ve bürokratlar sizin sendikanızın üyesi değil mi? hakikaten söylediğinize siz inanıyor musunuz?
Avatar
isimsiz - 11 ay önce
sendi̇ka önce kendi̇ çalişsin
Avatar
ALİŞAN - 11 ay önce
memur çalişmiyorsa arkasinda beceri̇ksi̇z si̇yasi̇ i̇radeni̇n atadiği ami̇r vardi̇r.