.

Sağlık Müdürlerinin Görevi 2 Mart'ta Doluyor

Sağlık Müdürlerinin Görevi 2 Mart'ta DoluyorBaşbakanlık, 2 Aralık 2015 tarihinde yayımladığı 2015/13 sayılı Genelgeyle, müşterek kararnameyle atama yapılan kadrolardaki vekaleten görevlendirmelere sınır getirmişti.

Buna göre, müşterek kararnameyle atama yapılan kadrolara genelge tarihinden önce yapılan vekalet, yürütme ve tedviren görevlendirmeler, 3. ayın sonunda sona erecektir. Bu süre 2 Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe kadar, müşterek kararnameyle atama yapılan kadrolardaki vekalet, yürütme veya tedvir için ya Başbakanlıktan ayrıca izin alınması ya da bu vekalet, tedvir veya yürütme görevlerinin sona erdirilmesi gerekmektedir.

Bu düzenleme; müsteşar, müsteşar yardımcısı, genel müdür, genel müdür yardımcısı, başkan gibi müşterek kararnameyle atama yapılması gereken ancak şuan vekalet, yürütme veya tedviren atama yapılan kadroların tümünü kapsamaktadır.

İşte 2015/13 sayılı Başbakanlık Genelgesinin ilgili hükmü

Boş kadrolara yapılacak vekalet, yürütme ve tedvir dahil tüm görevlendirmeler aşağıda belirtilen esaslara göre gerçekleştirilir:

a) Müşterek kararla atama gerektiren boş kadrolara yapılacak vekalet, yürütme ve tedvir dahil tüm görevlendirmeler 3 ayı geçemez. Bu görevlendirmeler ivedilikle Başbakanlığa bildirilir. Bu sürenin sonunda söz konusu görevlendirmeler başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer. Aynı kadroya 3 aylık sürenin sonunda yapılacak yeni görevlendirmelerde Başbakanlıktan izin alınır.

b) Yukarıda belirtilen görevlendirmelerden 3 aydan fazla devam etmesi öngörülenler için süre belirtilmek şartıyla Başbakanlıktan izin alınacaktır.

c) Müşterek kararla atama gerektiren boş kadrolara bu Genelgenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılan vekalet, yürütme ve tedvir dahil tüm görevlendirmeler bu Genelgenin yayımından itibaren 3 ay içinde kaldırılır. 

Memurlar.net

Sağlık Bakanlığında illerde İl Sağlık Müdürü bu gruba girmektedir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sağlıkçı - 11 ay önce
isparta ne olacak?bir dönem daha çalışsaysı iyi olacaktı arkadaş çok başarılı bir profile sahipti.onu bakan yapsanız marifetlerinden tüm ülkemiz menfaatlense olmazmı;)))
Misafir Avatar
gözlemci - 11 ay önce @Sağlıkçı
arkdaşım niye şikayet ediyorsun ki .bu performans her babayiğide nasip olmaz gerçekte sondan biirinci olup sipariş haber ve anketlerle baştan birinci olarak görünmek. bunda büyük başarı gerekir. gerçekte yapamadığını rol icabı başarmış. ödül olarak suriye topraklarında üstün hizmet vermek üzere gönderilmesi gerekir.
Avatar
hangi il müdürü müşterek kararnameyle atanmış? - 11 ay önce
bu haberleri yapanlar uzayda mı yaşıyor? dalga mı geçiyor. hangi ilin sağlık müdürü bugüne kadar müşterek kararnameyle atanmış?
Misafir Avatar
il müdürü kararnameyle mi atanıyor - 11 ay önce @hangi il müdürü müşterek kararnameyle atanmış?
25 yıllık personelciyim arkadaşım hangi unvanın neyle atancağını senden mi öğrencem. il sağlık müdürü kararname ile atanmaz. Editörün Notu: 25 yıl boşuna çalışmısın personelde. il sağlık müdürü vekalet görevlendirmeleri 3 aylık yapıldı. gir bak çkys den müdürlerin atama kararını. 30.06.2017 leri hep düzelttiler.
Misafir Avatar
Ah birde okusan - 11 ay önce @hangi il müdürü müşterek kararnameyle atanmış?
karanameyle atanmış demiyor güzel kardeşim. kararnameyle atama yapılacak kadrolara vekalet edenler yani i̇l sağlık müdürü, genel müdür yardımcısı ve üstü kadrolar.
Avatar
sonkazazker - 11 ay önce
sağlık müdürlükleri 663sylkhk ya göre kurumsal olarak araştırmacılaştırılmış bir kurumdur.işlev ve fonksiyonu imha edilmiştir,yetki ve sorumlulukları(112hariç) boşaltılmıştır
Avatar
VATANSEVER - 11 ay önce
memleket savaşın eşiğinde adamlar koltuk kapmaca oynuyor... yok ismi şöyle olsun, sözleşmeli olsun, maaşı şu olsun... ulan memleketini aldığı para kadar seven başka meslek grubu var mı araştırmak lazım! sanki allamei cihansınız, düşün şu memleketin yakasından artık...
Avatar
ceren - 11 ay önce
il sağlık müdürü olanlar düşünsün mü acaba hayırlısı yaşayıp göreceğiz neler olacak siyasetmi yoksa başka şeylermi bekliyoruz tüm iller bekliyor güzel haberler
Avatar
yaşar - 11 ay önce
çok iyi olur samsun sağlık müd.görevden alınması gerekir. halk sağ.müd.ve kamu hast.bir.liğininde üçü sacayağı bunlar.
Avatar
çakma editör - 11 ay önce
çakma editör yorumuma boşuna çalışmışsın felan yazıp da cevabımı neden yayınlamıyorsun editör: adamsan erkeksen delikanlı isen mail adresini ver.
Avatar
editör çkys dersi veriyor - 11 ay önce
acaba çkys kullandınmı hiç