.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI YİNE 'SAĞLIK-SEN' DEDİ!

SAĞLIK ÇALIŞANLARI YİNE 'SAĞLIK-SEN' DEDİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARI YİNE 'SAĞLIK-SEN' DEDİ!Sağlık ve sosyal hizmet alanında genel yetkili sendika yine 233 bin 650 üye ile Sağlık-Sen oldu. Sağlık-Sen, geçen yıl 211 bin 448 olan üye sayısını 233 bin 650’ye çıkardı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu’ndaki diğer iki sendikanın toplam üye sayısından daha fazla üyeye ulaşan Sağlık-Sen, 2009 yılında elde ettiği yetkiyi, bu yıl da sürdürmüş oldu.
Sağlık-Sen’e en yakın sendikanın üye sayısı yaklaşık 96 bin 400, diğer sendikanın üye sayısı ise 39 bin 130 civarında. En yakın iki sendikanın toplam üye sayısı 135 bin civarında olurken, Sağlık-Sen iki sendikanın toplam üye sayısından yaklaşık 100 bin fazla üyeye sahip oldu. Bu yıl üye sayılarında dikkat çeken bir ayrıntı ise, diğer iki sendikanın üye kaybetmesi oldu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş yaptığı açıklamada, bu sonucun gece gündüz demeden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümü için çalışan Sağlık-Sen ailesinin bir başarısı olduğunu söyledi. Sağlık-Sen sürekli üye artışı yaparken, rakip sendikaların üye kaybetmesinin sağlık çalışanlarının görüşünü yansıtması bakımından anlamlı olduğunu söyleyen Memiş, “Ortaya çıkan tablo, biz çalışıp kazanım elde ederken, çamur atıp, tutmazsa izini bırakarak karalama derdinde olanlara sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının verdiği en büyük cevaptır” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen olarak sendikacılığı ücret boyutuna hapsetmediklerini söyleyen Memiş, “Sorunlardan beslenmek yerine, sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapıyor, ilgili kurum ve kuruluşlarla sorunların çözümü için çalışmalar yürütüyoruz. Bazılarının hayalini bile kuramayacağı kazanımlar elde ediyoruz. Olmaz denilen lisans tamamlama hayata geçti, kreş konusunda bakanlık genelge yayınladı. Yıpranma payı konusunda önce sözünü aldık, ardından da toplu sözleşmede karar aldırdık, bu yılsonuna kadar bütün sağlık çalışanlarının yıpranma payı almasını sağlayacak düzenlemenin hayata geçmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Memiş, elde ettikleri her kazanımın diğer sendikalar tarafından ideolojik körlük içinde eleştirilip değersizleştirilmeye çalışılmasının, bu sendikaların kendi üyeleri tarafından da diğer sağlık çalışanları tarafından da kabul görmediğinin ortaya çıktığını ifade etti.

Sorunların çözümü için her platformu değerlendirdiklerini söyleyen Memiş, öncelikli konularının yıpranma payının hayata geçmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıması ve sağlık çalışanlarının emekli maaşlarının yükseltilmesi olduğunu kaydetti.
 
SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ
BASIN MÜŞAVİRLİĞİ
basin@sagliksen.org.tr
444 19 95 / 185-116
sagliksen.org.tr 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
lab.tek. - 7 ay önce
ya sağlıksen e üye olursunuz ya da sürgün yerlerinde çalışırsınız diyorlar,nasıl üye olmayalım...
Misafir Avatar
MEMUR - 6 ay önce @lab.tek.
birakin yalani dolani şi̇kayet edi̇n ozaman bi̇mere on şi̇kayet gi̇tse anasini aglatirlar hepsi̇ni̇n
Avatar
mazlum sağlıkcı - 7 ay önce
yandaş sendika, memurları korkutarak , tehdit ederek üye yapıyor. hükümet ise bu konuda yanılıyor çünkü bu üyelerin bir çoğu akp ye oy vermiyor çünkü zorlamayla üye yapılıyor. sanal üye
Avatar
Gerçek - 7 ay önce
zaruretten ve tehditten dolayı :)
Avatar
SAG.MEM - 7 ay önce
veki̇lli̇ge aday olursun artik büyük i̇şler başardinizya saglikçilari kurtardiniz devleti̇de kurtarin artik
Avatar
cemşit abuzittin - 7 ay önce
nasıl 233 bin üye yaptığınızı siz dahil herkes biliyor. önemli olan yetki almak değil yetkiyi hakkıyla kullanmak. ona da bakınca geçen dönemde enflasyon farkını bu dönemde 1.8 ve 4/c 'lilerin mahkemede kazanımlarını nasıl hiç ettiğinizi de söyleyin.
Avatar
sağlık çalışanı - 7 ay önce
yıpranma payı nerede bizim mi haberimiz yok.maaşlarımızın ne kadar düşük olduğunun sendika farkında mı kazanım ney acaba
Avatar
sağlık 72 - 7 ay önce
zaten biz sağlıkçılar böyle sendikaya üye olduğumuz için bugün bu haldeyiz. başımıza ne gelse de karşı çıkmamalıyız lakin bunu biz istiyoruz.
Avatar
hizmetli - 7 ay önce
sağlık sen hiç bir şeye layık değilsin niye biliyor musun çünkü çalişanlarin hakkini aramiyorsun hi̇zmetli̇leri̇n haki sana zehi̇r zikkim olsun.geli̇p oy ali yorsun bi̇zleri̇ unutuyorsun sendi̇ka la hi̇ç bi̇r alakan yok tipki si̇yasi̇ parti̇mi̇ş gi̇bi̇ ortalikta boş boş i̇şlerlen uğraşiyorsun.daha nedi̇yeyi̇m