.

Sağlık Bakanlığına Yeni 10.827 Posizyon Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığına Yeni 10.827 Posizyon Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığına Yeni 10.827 Posizyon Tahsis EdildiSözleşmeli pozisyonlarda çalışanların kadroya geçirilmeleri nedeniyle iptal edilmiş sayılan 10.827 adet sözleşmeli sağlık personeli pozisyonunda personel istihdam edilebilecek.

Hükümet tarafından Meclise sevk edilen “Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”,  eleman temininde güçlük çekilen yerlerde istihdam edilebilecek sözleşmeli personel sayısının artırılmasına yönelik düzenleme de içeriyor.

Kanun Tasarısının ilgili düzenlemesinin mevcut haliyle kabul edilmesi durumunda, memur kadrolarına geçirilmeleri nedeniyle iptal edilmiş sayılan 10.827 sayılı pozisyonda sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılabilecek.

Bu düzenleme ile, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde istihdam edilebilecek sözleşmeli personel sayısı 22 bine ulaşacak.

 Sözleşmeli sağlık personelinden 10.827 adedi memur kadrolarına geçirilmiş ve bu şekilde boşalan sözleşmeli pozisyonlar iptal edilmiş sayılmıştı. Bu pozisyonlarda yeniden personel istihdam edilebilecek.

Tasarının ilgili maddesi

MADDE 47- 10/7/2003 tarihli ve 4924 sayılı Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“EK MADDE 1- Bu Kanun kapsamındaki sözleşmeli personel pozisyonlarından, 657 sayılı Kanunun geçici 37 nci ve geçici 41 inci maddeleri kapsamında memur kadrolarına yapılan atamalar nedeniyle boşalmış olan ve anılan geçici maddeler uyarınca iptal edilmiş sayılanlar, 1 inci maddenin ikinci fıkrasının ikinci cümlesinde belirtilen sayı dahilinde kullanılabilir.” 

memurunyeri.com
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sağlıkçı - 4 ay önce
sözleşmeli personelden kasıt 4/b mi acaba yoksa 4924 mü?
Avatar
osman - 4 ay önce
branşlar ne ?
Avatar
Cansu - 4 ay önce
Tibbi sekreter alimlari olsun artik lutfen magduruz
Avatar
anestezi - 4 ay önce
anestezi teknisyeni alımıda yaparmısınız teşekkürler
Avatar
Seda Topal - 4 ay önce
Radyoloji teknikeri alımı da yapar mısınız teşekkürler
Avatar
LABORANT - 4 ay önce
laboratuar tekni̇keride atayin lütfen yeter artik 10 yildir bekli̇yorum