.

Sağlık Bakanlığı, Unvan Değişikliği 2. Ek Yerleştirme İlanı

2015 Yılında Yapılan Unvan Değişikliği Sınavı Sonucu 2.Ek Yerleştirme İlan Metni

Sağlık Bakanlığı, Unvan Değişikliği 2. Ek Yerleştirme İlanıBakanlığımız ve bağlı kuruluşlarının merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesine tabi olarak görev yapan personelden Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde öngörülen hükümler ve 10/03/2015 tarihli ve 22671628/774.05/24 sayılı Bakanlık Makamı Onayı doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol neticesinde 28/06/2015 tarihinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılmıştır.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 13. maddesine göre başarı puanı listeleri oluşturulmuş ve tercih yapmaya hak kazanan adayların listesi Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde 27/08/2015 tarihinde ilan edilmiş olup, Unvan değişikliği sınavında başarılı olan adayların yapmış oldukları başvuruları neticesinde, başarı sıralaması dikkate alınarak adayların tercihleri doğrultusunda yerleştirme işlemi 04/11/2015 tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

2015 yılında yapılan Unvan değişikliği yerleştirme işlemi sonucunda yasal süresi içinde atandığı kadroda görevine başlamayanlar ile atandığı yeni unvanda başlayıp da emeklilik, ölüm, memurluktan çekilme veya çıkarılma, başka unvanlı kadrolara ya da başka bir kuruma naklen atanma sebepleriyle boş kalan veya boşalan kadrolara ilgili mevzuat gereği 2015 Yılında Yapılan Unvan Değişikliği Sınavı Sonucu Ek Yerleştirme işlemi 26/02/2016 tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilmiş olup, yerleşenlere ait liste Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi www.yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.

2015 Yılında Yapılan Unvan Değişikliği Sınavı Sonucu Ek Yerleştirme işlemi neticesinde boş kalan münhal kadrolara ilgili mevzuat gereği ekli listede başarı sırasına göre unvan/branş ve isimleri ilan edilen personelin ekte belirtilen münhal kadrolar için tercihleri alınacak olup, başarı sıralamasına göre yerleştirme işlemi ekteki takvim çerçevesinde noter huzurunda yapılacaktır.

2015 Yılında Yapılan Unvan Değişikliği Sınavı Sonucu 2.Ek Yerleştirme işlemi 29 Şubat 2016 Pazartesi günü yapılacaktır.

1- Yerleştirme işlemleri için tercih başvuruları 26 Şubat 2016 Cuma günü başlayıp 29 Şubat 2016 Pazartesi günü saat 13:00 te sona erecektir. Adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden tercihte bulunabileceklerdir. Yerleştirme başvurusu için ayrıca fiziki evrak gönderilmeyecektir.

2- Personel Bilgi Sisteminde (PBS) tercih başvurusunda bulunanlar başvuru son tarih ve saatine kadar kesinleştirme işlemi yapabilecektir. Kesinleştirme işlemini yaparak son başvuru tarih ve saatine kadar tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar kesinleştirme işlemini sistem üzerinden geri alarak tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

Adaylardan kesinleştirme işlemini ilan edilen son başvuru tarih ve saatine kadar gerçekleştirmeyenlerin tercihlerinde en az bir münhal kadro bulunması halinde kesinleştirme işlemleri başvuruların bitiminde sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Son başvuru tarih ve saatine kadar hiç tercihte bulunmayan adaylar yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

3- Yerleştirme işlemi ile ilgili olarak;

a) Yerleştirme işlemlerinde esas alınan başarı sıralaması; sınav puanı fazla olanlara, sınav puanının eşit olması halinde hizmet süresi fazla olanlara, daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara, üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilerek hesaplanmış olup bu sıralamaya göre yerleştirmeleri yapılacaktır.

b) Adaylar sınava başvurduğu unvan ve branşta yerleştirme işlemine esas ilan edilen münhal yerlere tercihte bulunulabilecek olup, başarı sıralaması esas alınarak tercihleri doğrultusunda yerleştirmeleri yapılacaktır.

c) Ekteki kadrolar Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatları şeklinde il ve kurum bazında ilan edilmiştir.

d) Adaylar "başarı sıralamama göre sadece tercih ettiğim kadrolara yerleşmek istiyorum, tercihlerimin dışındaki münhal yerlere yerleşmek istemiyorum" seçeneğini işaretleyecektir.

e) Başvurduğu unvan ve branşta ilan edilen münhal yer sayısından daha az tercihte bulunanlar, tercihte bulunmadıkları diğer münhal kadrolara yerleştirme işleminden feragat etmiş sayılacaktır.

4- Adayların yerleştirme işlemleri 29 Şubat 2016 Pazartesi günü noter huzurunda yapılacaktır.

5- Bu yerleştirme sonucu yerleşenlerin mükteseplerine uygun kadrolara atamalarının yapılması, mükteseplerine uygun kadro derecesi bulunamaması halinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 45 inci maddesine göre ve münhal bulunan diğer kadro derecelerine atamaları yapılacaktır. Bu şekilde de atama imkanı olmayanların ise hakları saklı kalmak kaydıyla durumlarına uygun kadro iptal/ihdas yapıldıktan sonra atamaları gerçekleştirilecektir.

6- Ataması yapılan personel, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 62. ve 63. maddelerinde düzenlenen süreler içerisinde göreve başlamakla yükümlüdür. Mezkur maddelerde belirtilen sürelerde göreve başlamayan personelin atamaları iptal edilecektir.

7- Unvan değişikliği sınavı sonucunda atanan personel mazeret (eş, sağlık ve can güvenliği) halleri hariç atandıkları yerde en az iki (2) yıl süre ile fiilen görev yapmadıkları takdirde nakil talebinde bulunamayacaktır.

8- Personelin, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına başvurusu sırasındaki beyanı esas kabul edildiğinden, yerleştirme sonucu yerleşenlerden, atanma şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılanlar ile atama yapılıncaya kadarki dönemde atanma şartlarını kaybedenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olanların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecektir.

2015 Yılında Yapılan Unvan Değişikliği Sınavı Sonucu 2.Ek Yerleştirme Takvimi

26 Şubat 2016 Cuma

P.B.S. üzerinden başvurularının yapılması

29 Şubat 2016 Pazartesi Saat:13:00'e kadar

29 Şubat 2016 Pazartesi YERLEŞTİRME SONUÇLARININ İLANI


Müracaat Edebilecek Personel Listesi

Münhal Kadrolar
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
şube muduru - 10 ay önce
şube müdürlüğü dururken neden hala unvan değişikliği ile ilgili ikinci ek yerleştirme yapılıyor lütfen bunu haber yapin
Misafir Avatar
Ali Çağlar - 10 ay önce @şube muduru
insAllah tercih yaptırırlar yoksa burdanda vebal çıkar basarili olan insanlara tercih hakki verilmezse yedek liste belirmedik demek nedir dalga gecer gibi al tercihleri gitmezse o zaman kapat kadroyu en azindan umitle bekleyen onca kisiyi husrana ve calistigi kuruma guvensizlige itmek dogru degil zaman gectikce yedek arkadaslarimin yaptığı ppaylaşımlara göre anlamsiz bi beklemekteyiz
Avatar
hizmetli - 10 ay önce
hizmetliler ne olacak kimse bizim sorunlarımızlan ilgilenmiyor bu nasıl bir adalet sağlık bakanlığı niye ilgileniyor bizim sorunlarımızlan herkese kadro verildi hizmetlileri soran yok dünyanın hiç bir yerinde hizmetli yok bizde niye var
Avatar
Başarılı müdür adayı - 10 ay önce
Allah rizasi icin su sube mudurlugu icinde bos kalan yerler icin 1 kez tercih alsalar buda hak ve vebaldir.insAllah editorler sesimuzi duyup haber yapar ek tercih acilacakmi diye soran ve yhgm ile gorusen arkadaslara alim yapmayacacagiz diyen burokrat abilerimiz de hakka girmez insAllah
Misafir Avatar
boş kadrolar - 10 ay önce @Başarılı müdür adayı
şube müdürlüğünde net olarak kaç kadro boş kalmış bilgisi olan cevap yazabilirmi
Avatar
Hasan - 10 ay önce
yeni bir sınav olacaksa bu yıl mezunlarınızda katılabilmesi için hazirandan sonra başvuruların alınması gerekir
Misafir Avatar
SAĞLIKÇI - 10 ay önce @Hasan
ezbere konuşma kardeşi̇m var mi somut bi̇ göstergen havadan konuşmak kolay.olursa beraber olur asil görevde yükselme i̇hti̇mali̇ daha düşük .ünvan deği̇şi̇kli̇ği̇ oldumuki̇ tekrar sinav yapilmasin
Avatar
hamdi - 10 ay önce
şube müdürlüğü sınavını kazanmış ve yerleştirilmemiş 265 şube müdürü adayı varken şube müdürlüğü çoğu ilde vekaleten yürütülüyor neden şube müdürlüğü sınavını kazananların ataması yapılmıyor bunu haber yapınn
Avatar
2834 - 10 ay önce
anlaşılan sağlık bakanlığı bizi hiç galaya almıyor, hal böyle olunca biz hizmetli kadrosunda olanları işci statüsüne alsınlar hiç olmazsa ne olduğumuzu biliriz. bizim gibi dünyanın hiç bir ülkesinde statüsü belli olmayan bir çalışan kesim yoktur. bizim bu çektiğimiz sıkıntıyı Allahım karar almada yetkili olanlara fazlasını versin.....................
Avatar
Yeni Sınav yok - 10 ay önce
nisanda sadece görevde yükselme var,sef,vhki,memur kadroları için.ünvan değişikliğini unutun.
Avatar
HİZMETLİ - 10 ay önce
değerli yetkililer madem bu kadar ince eleyip sık dokuyorsunuzda neden bakanlık binlerce kadromuz var siz kazanın yeter biz kadrolarınızı veririz dediler bizim kazandığımız 2351 kişilik kadro için ek yerleştirme yapmadınız bu hak değilmi bizim hakkımızla nasıl öleceksiniz bilmiyorum ben tekrar sınav yapılıp kadrolarımızın verilmesini istiyorum