.

MHP'li Yurdakul: 350 bin sağlıkçıyı şehir hastanelerine atayalım

MHP Antalya Milletvekili Yurdakul: Yaklaşık 350 bin atanamayan sağlıkçı genç var. Bu gençlerin, 2017 yılında yeni yapılacak şehir hastanelerine, yaşam merkezlerine, aile sağlık merkezlerine, atamalarını yapalım"

MHP'li Yurdakul: 350 bin sağlıkçıyı şehir hastanelerine atayalımMHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, "Yaklaşık 350 bin atanamayan sağlıkçı genç var. Bu gençlerin, 2017 yılında yeni yapılacak şehir hastanelerine, yaşam merkezlerine, aile sağlık merkezlerine, atamalarını yapalım. Atanamayan öğretmenler de olduğu gibi bu gençler içerisinden de tarafsız ve adil olarak atama yapalım." dedi.

Yurdakul, Mecliste düzenlediği basın toplantısında sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi.

Sağlık personelinin büyük fedakarlıklar içerisinde hizmet verdiğini ancak başta özlük hakları olmak üzere birçok da sorunları bulunduğunu ifade eden Yurdakul, sağlık personelinin maaşlarının, emekli ikramiyelerinin iyileştirilmesini, çalışırken aldıkları döner sermayenin emekliliklerine de yansıtılması gerektiğini öne sürdü.

MHP olarak sağlık çalışanlarının başta özlük hakları olmak üzere karşılaştıkları sorunların giderilmesi için kanun teklifi verdiklerini anımsatan Yurdakul, sağlıkta dönüşüm projesi çerçevesinde hayata geçirilen performans sistemini de eleştirdi.

Performans sisteminin sağlık alanında iş barışını bozduğunu, sağlık personelini para metası haline getirdiğini ileri süren Yurdakul, performans sisteminden bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini savundu.

Yurdakul, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini de önemsediklerini vurgulayarak, şiddete uğrayan sağlık çalışanlarının her geçen gün arttığını, iktidarın da söylemleriyle sağlık çalışanlarını hedef gösterdiğini iddia etti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a çağrıda bulunan Yurdakul, sağlıkta şiddeti engelleyecek yasal düzenlemenin bir an önce Meclise getirilmesini istedi.

Ataması yapılmayan sağlıkçıların da atanması için gerekli görüşmelerde bulunduklarını, hastanelerdeki taşeron çalışanların kadroya alınması için teklifte bulunduklarını anlatan Yurdakul, "Yaklaşık 350 bin atanamayan sağlıkçı genç var. Bu gençlerin, 2017 yılında yeni yapılacak şehir hastanelerine, yaşam merkezlerine, aile sağlık merkezlerine, atamalarını yapalım. Atanamayan öğretmenler de olduğu gibi bu gençler içerisinden de tarafsız ve adil olarak atama yapalım." dedi.

Yurdakul, sağlıktaki problemlerin aşılması için önleyici sağlık hizmetlerine öncelik verilmesi, birinci basamak sağlık hizmetlerinin yeniden yapılandırılması, performans sisteminden vazgeçilmesi, hesap verebilir sağlık kurumları oluşturulması ve sağlık alanındaki eğitime önem verilmesi gerektiğini söyledi. AA

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emrah SM - 4 ay önce
MHP li Ahmet Selim Yurdakulu bu yaklaşımından dolayı alkışlıyorum ve bu konuda biran önce faaliyete geçilmesini bekliyorum. Emek verip okuyan arkadaşlarımızın emekleri boşa gitmemeli
Avatar
Gökalp - 4 ay önce
Doğru ve yerinde bir teklif, onca atanmayı bekleyen sağlıkçı meslektaşımız var, inşAllah atansınlar.
Avatar
yalancılara - 4 ay önce
kendi dönemlerinde atama yapmayanları neden çıkarıp haber yapıyorsunuz
Avatar
... - 4 ay önce
3 att nin alındığı bir ülkede mi :D
Avatar
Hemşire - 4 ay önce
Artık görün bizi Allah rızası için verin yıpranma payımızı doğru dürüst 24 yıldır emek verdim en çok yıpranan bir meslek ama yıpranma hakkını bize çok görüyorsunuz çok mu zor 3 yıl bitti hala yapılamadı bizler her şartta çalışıyoruz sadece nöbet tutan değil gündüz çalışan da risk altında geçmiş yollarımızın hakkı ne olacak bir Allahın kulu yöneticimiz bizi duymuyor
Avatar
Att - 4 ay önce
Nerde keşke öyle birşey olsa hayali bile güzel siz bizdeki çalışma isteğini ve işini gerçekten iyi yapacak sağlıkçılar olarak 2saatlik sınavla hayatımızı kararttiniz taşeron al Suriyeli sağlıkçı al kimse kendi vatandaşını düşünmesini.bakalim o yerlere hangi ak torpilliler yerlesecek
Avatar
Hemşire - 4 ay önce
Yapılması gereken sadece 5510 yasaya sağlıkçılarinda dahil edilmesi 3 yıl bitti hala yapılamadı. Saglikcinin maaşı az emekli maaşı az emekli maaşına ek ödemenin eklenmesi lazım.herkese herşeye sahip çıkılıyor sağlıkçılar söz konusu olduğunda herşey lafta kalıyor. Biz sağlıkçılara üvey evlat gibi davraniliyor birileri artık bize sahip çıksın gücümüz kalmadı
Avatar
Hemşire - 4 ay önce
Yapılması gereken sadece 5510 yasaya sağlıkçılarinda dahil edilmesi 3 yıl bitti hala yapılamadı. Saglikcinin maaşı az emekli maaşı az emekli maaşına ek ödemenin eklenmesi lazım.herkese herşeye sahip çıkılıyor sağlıkçılar söz konusu olduğunda herşey lafta kalıyor. Biz sağlıkçılara üvey evlat gibi davraniliyor birileri artık bize sahip çıksın gücümüz kalmadı