.

Kamu Hastanelerinde PDC değişikliği yapılacak

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, hastanelerde basın birimi kurmak ve istihdamda zorluk çekilen 5. ve 6.hizmet bölgesinde çalışan personel sayısını arttırmak istiyor.

Kamu Hastanelerinde PDC değişikliği yapılacakTürkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, hastanelerde basın birimi kurmak ve istihdamda zorluk çekilen 5. ve 6.hizmet bölgesinde çalışan personel sayısını arttırmak istiyor.

ÇALIŞAN PERSONEL SAYISI ARTIRILACAK

Personel Dağılım Cetveline göre personel istihdamında zorluk çekilen 5. ve 6. Hizmet Bölgesinde çalışan sayılarını arttırılacak

Pratisyen tabip istihdamında güçlük çekilen illerin başında 5. ve 6. hizmet bölgesi iller gelmektedir. Bu amaçla bu illerde çalışan pratisyen tabip istihdamını artırılma çalışmaları devam etmektedir. 2015 yılında yapılan Devlet hizmeti yükümlülüğü kuralarında 5. ve 6. bölge illere yapılan planlamalar toplam planlamaların %85’i kadardır. 2016 yıl sonu performans hedeflerine ulaşmak için doluluk oranları takip edilmekte ve planlamalar bu çerçevede yapılmaktadır.

PERSONEL DAĞILIM CETVELİ DOLULUK ORANI İYİLEŞTİRİLECEK

İllerin Hemşire, Ebe ve Sağlık Memuru unvanlı personelde Personel Dağılım Cetveli Yüzdelik Doluluk Oranlarının iyileştirilecek.

Ülkemizin yeterli ve istenilir düzeyde sağlık hizmeti verebilecek kadar sağlık personeli bulunmadığından mevcut personelin ülke geneline dengeli dağılımı esas alınarak oluşturulan Personel Dağılım Cetveline göre planlamalar devam etmektedir. Planlamalarda; İlk defa ve kurum içi atamalarda doluluk oranı yüksek olan yerlere planlama yapılmayarak, doluluk oranları düşük olan yerlere ise planlama yapılarak hemşire, ebe ve sağlık memuru unvanlarında doluluk oranları Türkiye ortalamalarına yaklaştırılacaktır. Ayrıca diğer sağlık personellerin de dağılımı ile ilgili çalışma yapılacak.

kamupersoneli.net
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sağlıkçı - 1 ay önce
idari görevdekiler veya mesleği dışında çalışan sağlık personeli unvanının gereğine göre çalışsa doluluk oranları düzelir diye söyleniyor
Avatar
sağlık - 1 ay önce
İlk önce evde sağlık teknikeri veya yaşlı bakım teknikeri alsın.
Avatar
UDS İSTİYORUZ - 1 ay önce
UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ AÇILSIN ONLA AÇIĞI KAPATSIN BAKANLIK
Avatar
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - 1 ay önce
ilk önce iş sağlığı ve güvenliği teknikeri almalıdır..
Avatar
ÜNVAN - 1 ay önce
KİŞİLER BULUNDUĞU GÖREV YAPTIĞI HASTANEDE ÜNVANLARINI DEĞİŞTİREBİLMELİDİR.