Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İşte Sağlık Bakanlığını Yönetecek Yeni İsimler

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin yürürlüğe girmesinin ardından teşkilat yapısı tamamen değişen Sağlık Bakanlığı'nda atamalar yapıldı. 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'un görev yeri değişmezken yeni kararname ile sayıları 3'ten 5'e çıkan müsteşar yardımcılıklarına Hakkı Yeşilyurt, Turan Buzgan, Yasin Erkoç, Ekrem Atbakan ve Ömer Faruk Koçak atandı.

Bakanlığa bağlı hizmet birimlerinde ise Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Prof. Dr. İrfan Şencan, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Prof. Dr. Ali Coşkun, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü'ne Mine Tuncel, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'ne Dr. Hakkı Öztürk, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü'ne Prof. Dr. Uğur Dilmen, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne Serdar Taflan, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'ne Dr. Öner Güner, Hukuk Müşavirliği'ne Adem Keskin, Denetim Hizmetleri Başkanlığı'na Muhammed Gedik, Strateji Geliştirme Başkanlığı'na Mehmet Atasever, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Dr. Güven Bektemür getirildi. 

KHK'ya göre bakanlığa bağlı kuruluşlarda da köklü bir revizyona gidildi. Bu kapsamda yeni kuruluşlar oluşturuldu. Yeni atamaya göre Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na Yard. Doç. Dr. Mustafa Aksoy, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'na Dr. Saim Kerman, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne Opr. Dr. İbrahim Şentürk, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na ise Uzm. Dr. Hasan Çağıl getirildi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ebru kaya 2 yıl önce

sağlık bakanlığı kime ait?

Yeni Yılda Uygulamaya Giren Proje...
Yeni yılda uygulamaya girecek projeye göre aile hekimliklerinde diş üniteleri kurulacak. Herkesin aile diş...

Haberi Oku