.

İhraç Edilen Doktor Meydan Okudu: Geri Döneceğiz

İhraç Edilen Doktor Meydan Okudu: Geri DöneceğizTıp Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, "Geri döneceğiz, yarın olmayacak ama ertesi gün mutlaka geri döneceğiz. Bu kavga burada bitmedi.Kocaeli'nden ayrılmıyoruz. Kocaeli'nde en kısa zamanda 19 kişi bir büro tutuyoruz. Çalışmalarımıza orada devam edeceğiz. Öğrencilerimizle de ve resmi olarak üniversitemize dönene kadar onlarla buluşmaya orada devam edeceğiz. Öğrencilerimizi de Kocaeli'yi bırakmıyoruz" diye konuştu. 


TÜRK Tabipler Birliği, (TTB), Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM-SEN), Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası (SES) ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nca (TİHV) yapılan ortak açıklamada FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kamuda yapılan ihraçların muhalif tüm kesimlere yöneldiği bildirildi.

Cağaloğlu'ndaki İstanbul Tabipler Odası'nda yapılan basın açıklamasına TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, EĞİTİM Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara ve TİHV Başkanı Prof. Dr. Şebnem Koruk Fincancı katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Raşit Tükel, 1 Eylül gecesi yayımlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile hükümetin kamudaki tasfiye operasyonunun kendisine muhalif tüm kesimlere yöneldiğini belirterek, şunları söyledi: 

 "28 bin 163 kişi Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, 2 bin 81 kişi Sağlık Bakanlığı'ndan, 2 bin 346 kişi üniversitelerden olmak üzere ihraç edilen toplam 50 bin 875 personelin büyük bir çoğunluğunun FETÖ ile bağlantısını ortaya koyacak hukuki kanıtlar ve etkili bir soruşturma yapıldığının belgeleri olmamasına rağmen bu insanlar kamu otoritesince delil olmadan suçlu ilan edilmişlerdir ve şimdi onlar masum olduklarını kanıtlamak durumundalar. Hukuk mantığının böylesine tersine çevrilmesi ancak bir darbe ortamında mümkün olabilirdi."

"ÜZGÜN DEĞİL, ÖFKELİYİZ"

Basın açıklamasının ardından son KHK ile işten çıkartılan Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğretim görevlisi Doç. Dr. Özlem Özkan da  "2 bini aşkın barış için imza atan akademisyenleriz, bilim insanlarıyız. Fakat son kararname ile 44'ümüz, 672 sayılı kararnamenin 2. maddesinde milli güvenliği tehdit eden terör örgütleri mensubu, ilişkisi irtibatı olanlar kapsamında atıldık. Bununla kendimizi bir anda bir terör örgütü ile ilişkilendirilmiş bulduk. Buna dair bu zamana kadar hiçbir hukuki sürecimiz olmamıştı. Üzgün değiliz, öfkeliyiz. Öfkemizin mücadelemizi büyüteceğini düşünüyoruz. Dostlarımız var olsun, sağ olsun. Bütün insani değerler için mücadelemizde devam edeceğiz" dedi.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ DE KOCAELİ'Yİ DE BIRAKMIYORUZ"

Yine aynı üniversiteden görevine son verilen Tıp Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, "Geri döneceğiz, yarın olmayacak ama ertesi gün mutlaka geri döneceğiz. Bu kavga burada bitmedi. Kocaeli'nden ayrılmıyoruz. Kocaeli'nde en kısa zamanda 19 kişi bir büro tutuyoruz. Çalışmalarımıza orada devam edeceğiz. Öğrencilerimizle de ve resmi olarak üniversitemize dönene kadar onlarla buluşmaya orada devam edeceğiz. Öğrencilerimizi de Kocaeli'yi bırakmıyoruz" diye konuştu. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
.... - 2 ay önce
hapse ni̇ye atmiyorsunuz bunlari peki̇ devlete meydan okuyor adam
Avatar
mete - 2 ay önce
devlete meydan okumanın bedelini ödemeli, sadece bu sözlerle bile ne kadar hain olduğunu gösteriyor, bunlara zamanında nasıl doktorluk diploması verilmiş hayret, bunun gibilere hiç acımamak lazım.
Avatar
tk43 - 2 ay önce
kavga için geri dönecekmiş, okumuş cahil!.. sen ve senin gibilerin kandırdığı o alt tabakaya yazık; çekin ellerinizi garibanlardan... eminim bu röportajını bir vatansever savcı da okuyacaktır...
Avatar
vatan hainleri - 2 ay önce
vatan haini fitnetullah gülen ve havarileri haşhaşileri ve sapık müridleri vatandaşlıktan çıkarılmalıdır. bu saatten sonra fetöcülerle aynı ülkede yaşamaya imkan kalmadı adamların kanına kemiklerine kadar ihanet işlemiş Allah hepinizi ıslah eylesin ey fetöcüler
Avatar
darbukatör baryam - 2 ay önce
herkesın doneceğınden kımsenın kuskusu yok turkıyenın en aydın kesımlerıne sorgu sualsız iş bıraktırıldı savunma hakkı bıle verılmeden ....dönmesıne doneceğizde affedebılecekmıyız bazı şeylerı işte o muamma
Misafir Avatar
Mehmet - 2 ay önce @darbukatör baryam
kimsin sen dümbeleğin arkasına saklanma ve çıkar elindeki amerikan bayrağını. bu memleket hizmet ettiğin emperyal güçlerin emrine bir daha girmeyecek senin için üzgünüm... ;)
Misafir Avatar
darbukatör baryam - 2 ay önce @darbukatör baryam
sızın gıbı halkı gorunce bızı yonetenlere şükredıyorum böyle halkı olan bırısı ıstese herkesı asardı..... mete nede olsa beyın yok
Misafir Avatar
mete - 2 ay önce @darbukatör baryam
senin gibilerin memurluktan atılması isabetli olmuş, ama tutuksuz olması isabetli olmamış,
Avatar
m.tekin - 2 ay önce
bunu niçin haber yapıyorsunuz ? çok mu önemli bir adam yoksa diğer fetoşlara umut mu vermeye çalışıyorsunuz? hiç bir fetoşa acımıyacaksın, ya iman edip bu yüce türk devletine biat edecekler ya da güffara katılacaklar öyle kalacaklar
Avatar
aaa - 2 ay önce
derhal bu vatan hainini tutuklayın ne konnuşuyor orada bunlar idam edilmeli derhal
Avatar
memur - 2 ay önce
devlet meydan okunacak makam değildir