.

Hemşireyim. 2 yaşında oğlum var. Eşimden boşanmak üzereyim. Gece nöbetinden muaf tutulabilir miyim?

Hemşireyim. 2 yaşında oğlum var. Eşimden boşanmak üzereyim. Gece nöbetinden muaf tutulabilir miyim?

Hemşireyim. 2 yaşında oğlum var. Eşimden boşanmak üzereyim. Gece nöbetinden muaf tutulabilir miyim?



 Soru : 2 yaşında bir oğlum var eşimden boşanmak üzereyim boşanınca nöbetsiz bir yerde çalışma hakkım var mı? bu arada ben hemşireyim

Cevap:
657'nin 101. maddesi şu şekildedir:

"Günün yirmidört saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan Devlet memurlarının çalışma saat ve şekilleri kurumlarınca düzenlenir.

Ancak, kadın memurlara; tabip raporunda belirtilmesi hâlinde hamileliğin yirmidördüncü haftasından önce ve her hâlde hamileliğin yirmidördüncü haftasından itibaren ve doğumdan sonraki bir yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez. Özürlü memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez.?

Bu düzenleme 2011 yılında yapılmıştır.

Yapılan yasal düzenlemeye göre, doğumdan sonraki 1 yıl süreyle nöbet verilmemektedir. Boşananlar için başkaca bir istisnai düzenleme yapılmamıştır. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Didemm - 12 ay önce
i̇darenin insiyatifine kalmış bi durumdasınız.benimde bi sorum olacaktı kızım eylülün 13ünde 2yaşına gireceği için benimde 14ünden itibaren nöbete girmem gerekiyor ama o tarihte kurban bayramı ve tatil. nöbete girmem gerekiyormu yoksa tatil sonumu nöbete girmeliyim?