.

Görevine Son Verilenlerin Maaşları hakkında yazı

Muhasebat Genel Müdürlüğünün, Personel Ödemeleri İle İlgili 2016/19 Sayılı KBS Duyurusu Aşağıdadır.

Görevine Son Verilenlerin Maaşları hakkında yazıTKHK DUYURUSU

Muhasebat Genel Müdürlüğünün, Personel Ödemeleri İle İlgili 2016/19 Sayılı KBS Duyurusu Aşağıdadır.

T.C.
MALİYE BAKANLIĞI
Muhasebat Genel Müdürlüğü

Sayı   :83993637-010.07.0202/09/2016 
Konu :Görevine Son Verilen PersonelPERSONEL ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ 2016/19 SAYILI KBS DUYURUSU


           Bilindiği üzere, Olağanüstü Hal Kapsamında değişik tarihlerde çıkarılan 668, 669, 670 ve 672 numaralı Kanun Hükmünde Kararnamelerle, bir kısım kamu personeli başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarılmış ve bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı belirtilmiştir. 
           Ayrıca, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun 24/08/2016 Tarihli ve 2016/426 Sayılı ve 31/08/2016 Tarihli ve 2016/428 Sayılı Kararlarıyla,  Karar eki listede yer alan hakim ve savcıların 667 sayılı KHK'nın 3 üncü maddesi uyarınca meslekten çıkarılmalarına oybirliği ile karar verildiği belirtilmiştir.
           Öte yandan, KBS- Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi üzerinde yapılan sorgulamalar sonucunda bu durumda bulunan personelden bir kısmına Eylül Ayı maaşının hesaplanmaması gerekirken hesaplandığı, bir kısım personelin Maaş Bilgi Giriş ekranında Maaş İşlem Kodunun 2- İşten Ayrılma seçilmesi gerekirken seçilmediği ya da 3- Naklen Geçme, 30- Maaş Hesaplanmayan kodlarının seçildiği tespit edilmiştir.
           Söz konusu Kanun Hükmünde Kararnameler ile Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu  Kararları uyarınca kamu görevinden çıkarılan personele fazla ve yersiz ödeme yapılmaması bakımından harcama birimleri ile muhasebe birimlerince gerekli kontrollerin ivedilikle  yapılarak, bu durumda bulunan personelin Maaş İşlem Kodunun “2- İşten Ayrılma” seçilerek ilgilinin kayıtlı olduğu birimin maaşının yeniden hesaplatılması; bu personelden KBS ve say2000i uygulamalarında yetkilendirme yapılmış olanların yetkilerinin de en kısa sürede iptal edilmesi gerekmektedir.
           Bilgilerini ve harcama birimleri ile muhasebe birimlerinin konu hakkında gereken tedbirleri alması hususunda gereğini önemle rica ederim.Ertan ERÜZ
Genel Müdür 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Misafir - 3 ay önce
bayram üstü haksız yere insanları çoluk çocuk mağdur ettiniz bir de tepkileri azaltmak için haksızlıkları çözeceğiz diyorsunuz Allah büyüktür
Misafir Avatar
Saglikci - 3 ay önce
Kim ki bu vatanin ekmegini yiyip ihanet ediyorsa kursagina tek tek dizilsin bu bensemde oyle olsun sen isende bayram dusunecek durumda degil ulkemiz suan !
Avatar
mağdur - 3 ay önce
Bayram ağzı bizi sucsuz günahsız çoluk çocuğumuzla perişan ettiniz çocuğumuza bi bayramlik alamayacak duruma düşürdünüz bu cihanda belki yapacak biseyimiz yok ama ahirette iki elimiz yakanizda olacak. Ne kadar kolay insanlari ekmeginden etmek benim esim arkadas hatirina ne oldugunu bilmeden uye oldugu ve sonrada istifa etttigi sendikadan ekmeginden oldu bi genelge bi yazi yayinlasalardi bu sendikaya uye olmayin deselerdi nedir ya sendikane onemi var onemli olan gorevini hakkiyla yapmak degilmi vatana millete sadik olmak degilmi muslumanlar daha ne kadar magdur olacak pkklilar aciga alindi heryerden itirazlar var bizler ne oldugunu bile ilk kez duydugumuz seylerle itham olup magdur oluyoruz vicdanli bir Allahin kulu cikipbu nedir demiyor neyse mahserde gorusmek üzere...